Při běžném nákupu potravin je mnohdy rozhodující nízká cena a atraktivní obal. Často tak ale sáhnete i po výrobku, který nemusí splňovat to, co od něj očekáváte. Příkladem mohou být různé pomazánky balené jako klasické sýrové trojúhelníčky anebo kakaové cukrovinky připomínající pravou čokoládu.

Čtěte etikety

Prodej a umístění potravinových náhražek v regálech vedle klasického zboží je příkladem klamavé obchodní praktiky, což je záležitost ze zákona postižitelná. Mějte se proto na pozoru až půjdete nakupovat a nepospíchejte, čtěte informace na obalech výrobků, ať pak nelitujete. Hledejte především přítomnost rostlinných tuků.

Čokolády, do kterých lze přidávat jiný rostlinný tuk, se musí označit slovy: „vedle kakaového másla obsahuje rostlinné tuky“. Jiného tuku nesmí být více než pět procent. Toto označení se na obalu uvede v blízkosti seznamu složek, avšak zřetelně odděleně a minimálně stejně velkými písmeny jako složení.

Vedle kakaového másla lze do čokolád přidávat jiné rostlinné tuky povolené vyhláškou, například přídavek palmového oleje, olej z jader manga, salu nebo bambuckého tuku (olej z máslovníku). Jejich podíl ve výrobku nesmí být vyšší než pět procent a zároveň nesmí být snížen minimální obsah kakaového másla nebo celkové kakaové sušiny. Kromě toho musí být na obale uvedeno, že byl rostlinný tuk přidán.

Mohou být přidány pouze takové aromatické látky, které nenapodobují chuť čokolády nebo mléčného tuku.

Nebezpečné tuky

Kontrola tuků obsažených v potravinách je velmi důležitá. „Při výrobě ztužených rostlinných tuků vznikají trans mastné kyseliny, které mají horší účinek na organismus. Zvyšují hladinu cholesterolu v krvi a zvyšují hladinu triglyceridů. Toto pak zvyšuje riziko srdečně cévních onemocnění, jako je například infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda,“ říká Hana Kubíčková ze společnosti TÜV SÜD, která se zabývá inspekcí, certifikací a testováním systému, procesů, výrobků a služeb.

Rady na nákupy

- Čtěte informace na obalech jednotlivých výrobků.

- Vyhněte se potravinám s obsahem ztužených rostlinných tuků.

- Kupujte kvalitní potraviny s platnou lhůtou konzumace.

- Reklamujte závadné výrobky.