Žateckým posluchačům se nepředstavil poprvé. Tentokrát se jeho přednáška, tradičně spojená s degustací, zaměřila na účinky čaje na lidské zdraví.

Pozitivní účinky jsou prokázány staletími konzumace, moderními vědeckými výzkumy i statistikami. Čaj byl zpočátku užíván jako lék. Jako osvěžující nápoj zahánějící žízeň se rozšířil až později. Tradičně se má za to, že čaj ve formě nápoje pročišťuje organismus, povzbuzuje duši a zklidňuje mysl.

Čaj: nejlevnější, nejdostupnější a nejefektivnější lék i preventivní prostředek lidského zdraví v současnosti

Podle moderních výzkumů má účinky antibakteriální a antivirové, upravuje trávení a snižuje krevní tlak a cukr v krvi. Dále pravděpodobně působí jako prevence rakoviny, pomáhá předejít senilitě, pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu a působí jako antistresor a životabudič.

V rámci besedy doprovázené promítáním fotografií získali účastníci degustace také základní informace o pěstování a zpracování čaje, produkci čajů ve světě (nejvíce se jich pěstuje v Indii a Číně, roční světová produkce je větší než 3 miliony tun), literatuře o čaji nebo jeho přípravě. Tu mohli návštěvníci zdařilé a zajímavé akce zažít všemi smysly.