Rostlinu ocení opravdu každý a právě pro svůj obsah vápníku by měla být v jídelníčku dětí, vegetariánů, těhotných žen či starších lidí. Její účinné látky dokážou působit na rozpouštění hlenů, lebeda zmírňuje kašel, je vhodná při nachlazení, ale také jako prevence proti zahlenění.

Menší sklenka čerstvé šťávy je ideální při chrapotu. Lebedové odvary a výluhy vnitřně i vně pročišťují kůži, zlepšují stav akné a ekzémů. Pozitivně působí na ledviny, tedy i na revmatismus a otoky kloubů.

Odvar na kašel

Potřebujete sušenou rostlinu (dvě polévkové lžíce) nebo čerstvou (čtyři lžíce), kterou zalijete čtvrtlitrem studené vody a přivedete k varu, ve kterém ji udržujete asi dvě minuty. Potom odstavíte a necháte louhovat přibližně půl hodiny, scedíte ji a vypijete. Můžete pít kdykoli během dne, libovolně dlouho. Stejně tak můžete použít odvar jako pleťovou vodu na kožní problémy, kdy vychladlý odvar nanášíte pomocí kosmetických tamponů na problematická místa.

Čerstvou nať umyjete, rozmixujete a dolijete podle chuti převařenou studenou vodou. Šťávu můžete vylepšit medem a citronem. Výborná je na chrapot, jako přísun vápníku do těla a zlepšuje také revmatické stavy těla. „Pokud trpíte osteoporózou, zubními kazy, vyzkoušejte tento jednoduchý recept – po třech týdnech tělu doplníte vápník přírodní cestou,“ říká Lucie Šefrna z Bylinkofestu.

Polévka pro zdraví

Polévka z lebedy a kopřiv dodá tělu všechny potřebné minerály. Recept je snadný: nakrájejte cibulku nadrobno, osmažte ji na slunečnicovém oleji do zesklovatění, osolte, zalijte vodou a přiveďte k varu. Přidejte nakrájenou lebedu (tři díly) a kopřivy (jeden díl), plamen stáhněte a už nevařte. Polévku můžete rozmixovat, ale nemusíte.