Z historického pohledu ještě nedávno chátrající objekt hotelu Bobík se stal znovu místem, kam se lidé vracejí nejen za dobrou kuchyní. Unikátnost nabídky založené především na regionální nabídce geniálně doplňují nejen v České republice jedinečné konopné lázně.

Jednatel Městského hotelu Bobík Vít Pavlík

Jednatel Městského hotelu Bobík Vít Pavlík

To, co není na první pohled zvenčí vidět, je suterén hotelu. Pro něj bylo při plánech na obnovení hotelu poté, co se město rozhodlo jej koupit a zbavit se tak nechtěných starostí s nevhodným využitím budovy v centru města, třeba najít vhodné využití. Sklady brambor a piva zdaleka nemohly nakopnout znovuoživení hotelu.

Proto se pro něj hledalo odpovídající a hlavně komerčně úspěšné využití. A to se, zdá se, i podle slov jednatele společnosti Městský hotel Bobík Víta Pavlíka, podařilo. Ostatně, přečtěte si, jak se na unikátní myšlenku konopných lázní ve Volarech dívá on.

Jak vůbec vznikl nápad mít právě ve Volarech konopné lázně?

Jako první s touto inspirací přišla starostka města Martina Pospíšilová. Myslím, že vedení města velmi rychle pochopilo význam této myšlenky a začalo jí obecně podporovat. Všem bylo jasné, že rozjet hotel ve Volarech znamená, přijít s něčím opravdu výjimečným a nestavět jen šumavské turistice, která pochopitelně do Volar patří. Spojení skvělé myšlenky, dobrého piva vynikající kuchyně, je to, co sbírá zákazníky z různých zájmových skupin a je atraktivní jak pro domácí, tak i pro klienty z celé republiky a zahraničí, kterým lokalita Volar jinak nepřipadala nikterak přitažlivá.

Konopné lázně v městském hotelu jsou vlastně vůbec první v České republice, takže se asi nedaly příliš čerpat zkušenosti jinde. Byla to velká komplikace nebo naopak plus, že nebude taková konkurence?

Podmínky jsou takové, jaké jsou. Dá se těžko odhadnout, co je vlastně plus. Nejzdařilejší ekonomické studie jsou jen teorie, které pracují s přibližnými odhady. Lidský faktor, který často rozhoduje o úspěchu, či neúspěchu funguje mimo tabulky. V našem případě nad očekávání dobře.

Ilustrační fotoZnamenalo to pro nově vznikající městskou společnost problémy se zajištěním školeného personálu a kdo vlastně konopné lázně provozuje?

Konopné lázně provozuje společnost Městský hotel Bobík, jsou součástí celého hotelového komplexu, kde se nachází též minipivovar a městská galerie umění. Myslím, že se nám společnými silami podařily lázně zabezpečit vysoce kvalifikovaným zdravotnickým personálem z Volar.

Konopné lázně se otevíraly o trochu později, než samotný hotel Bobík. Jak dlouho jsou vlastně v provozu a kolik lidí už využilo tuto speciální nabídku?

Lázně jsou oficiálně v provozu od 4. října. Do dnešního dne bylo prodáno více než čtyři sta procedur.

Ilustrační fotoKdyž se řekne konopné lázně, není asi mnoho lidí, kteří by dokázali říct, co to vlastně znamená a na čem je léčebný program založený. Zkuste to nějak přiblížit…

Konopné lázně ve Volarech nabízí kvalitní produkty z konopí, upozorňuji bez THC, pouze s léčebnými látkami kanabinoidy. Tyto produkty jsou řešením například pro klienty s kožními problémy, jako je lupénka, nebo atopický ekzém. Konopí má také antibiotické, a tudíž protizánětlivé účinky. Účinné látky se v těle chovají jako bílé krvinky a likvidují nezvané hosty. Další pozitivní účinky má konopí při migréně, uvolňuje bolesti, svalové napětí, křeče, hojí popáleniny, povrchová poranění, záněty žil, bércové vředy. Dále tlumí lehké artritické a revmatické bolesti.

Záměr při obnovení hotelu Bobík byl založit jeho nabídku především na regionálních produktech. Daří se vám propojit léčebné účinky konopí v lázeňském provozu také s nabídkou kulinářských specialit, nebo se ještě nepodařilo dostat nějakou lahůdku na jídelníček či do nápojového lístku?

Já si myslím, že se nám tento program pochopitelně daří naplňovat. Kuchyně je vynikající. V současné době ještě pracujeme na rozšíření vegetariánského jídelníčku. Chceme, aby i tento způsob stravování doplnil naší nabídku, nejen formálně, ale především aby se jednalo o zdravé kulinářské speciality.

Jedinečnost konopných lázní nejen v České republice a specifické léčebné účinky konopí to je propojení, které může lákat k návštěvě zájemce i z velké dálky. Máte vysledováno, kdo do lázní zatím chodí, zda jsou to spíše místní, nebo naopak tak říkajíc přespolní?

Zatím jsou lázně v provozu opravdu velmi krátce na obecnější závěry. Jsem rád, že po otevření navštívil lázně velký počet seniorů z blízkého okolí. Nic méně reklamní a marketingová kampaň je velice rozsáhlá v republikových i zahraničních mediích. Výsledkem jsou klienti z celého území republiky. Je obecně jasné, že fixace nového ekonomického subjektu na trhu trvá v rozmezí dvou až tří let.

O co je z nabídky procedur zatím největší zájem?

Nabídka procedur je velmi pestrá, velký zájem je o procedury takzvané mokré, konopná koupel v hydromasážní vaně, či nálevové vaně. V pozadí nezůstává ani hydromasážní vibrosauna spajet 2G. Příjemnou relaxaci nabízí i suchá masážní vana, či konopné zábaly a ruční masáže konopným olejem. Nabídka je zpestřena například o rázovou vlnu a přístrojovou lymfodrenáž.

Je před Vánoci. Chystáte třeba i nějaké speciální vánoční balíčky procedur a do budoucna dnes tolik oblíbené slevové akce?

Balíčky jsou připravené. Je možné si je objednat prostřednictvím našich webových stránek. Máme k dispozici i lázeňské poukazy, které jsou již od otevření lázní využívány jako vhodný dárek svým blízkým.

Ilustrační fotoMimochodem, už jste měl možnost sám na sobě některou proceduru vyzkoušet?

Jistě, že ano, ale bohužel jen jednou před otevřením, abych na vlastní kůži vyzkoušel, co našim klientům nabízíme. Cítím to jako veliký dluh vůči sobě. Myslím, že mám už jasné novoroční přece vzetí, udělat si více času na své zdraví.

Je to sice poměrně krátká doba, ale přesto, podařilo se vám dostat spojení Volary - městský hotel Bobík - konopné lázně do širšího povědomí lidí a specialistů v republice popřípadě v nejbližším okolí za hranicemi?

Na takovou odpověď je skutečně krátká doba. Lázně jsou v provozu teprve dva měsíce.

Začátkem roku se pravidelně koná veletrh cestovního ruchu. Plánujete při této příležitosti propagovat městský hotel Bobík a jeho nabídku včetně konopných lázní jako hlavního taháku?

Určitě ano, pracujeme intenzivně na propagaci projektu všemi (finančně) dostupnými cestami.

Suterén hotelu, kde se nachází i provoz konopných lázní, není po rekonstrukci zcela využitý. Počítáte s jeho další rekonstrukcí a případně i s rozšířením provozu konopných lázní?

Rád bych, aby služby v suterénu byly časem rozšířeny. Plánujeme ještě vybudování solné jeskyně, instalaci relaxační vířivky a sauny. Zkvalitněním nabídky našich služeb především pro občany Volar by jistě bylo i kadeřnictví, či manikúra a pedikúra.