„Nejprve jsem zkoušela cvičit sama, což mně úplně nešlo, takže jsem pak navštívila několik lekcí a začala chodit do svého oblíbeného Energy studia k Vaškovi Krejčíkovi,“ popisuje své začátky s jógou.

Ilustrátorka, fotografka a grafička Gabriela Ryšková spolu se zkušenou lektorkou Lucií Königovou propagují jógu nejen na internetu, ale i v knize.
Gabriela Ryšková: Díky józe navážete kontakt se sebou samým

Jóga podle ní není jen cvičení, ale i životní postoj. „Cvičí tělo i mysl, přináší mně harmonii mezi tělem a duší. Potřebuji zklidnit a procvičit a jóga dokáže promasírovat a cvičit i vnitřní orgány, což je velmi důležité. Osobně mně jóga pomáhá na zklidnění a nebolavá záda,“ vyzdvihuje klady jógy maminka tří dětí.

Velkou výhodu vidí v tom, že jóga je vhodná opravdu pro všechny, bez ohledu na věk. „Jsou různé druhy jógy, takže každý si najde to své,“ říká.

„Začátečníkům doporučuji svěřit se do rukou zkušeného lektora, který poradí, jak cvičit, protože špatně prováděné cviky mohou napáchat víc škody než užitku. Když se to naučí, tak pak už mohou cvičit kdykoliv,“ radí sympatická herečka a jogínka.

Jitka Asterová
Jitka Asterová: Díky józe daleko lépe zvládám stresové situace