Stejně jako ženy řeší velikost svého poprsí, muže zajímají rozměry penisů, říká plastický chirurg Ján Pilka. Řada z nich je prý kvůli tomu ochotná jít dokonce „pod kudlu“.

Počet mužských klientů klinik plastické chirurgie se i proto za poslední dva roky téměř ztrojnásobil. Pánové už tvoří dokonce pětinu veškeré klientely.

Přebytečný tuk z břicha pomůže jinde

„Jedním z nejčastěji žádaných zákroků je přitom právě penoplastika, což je zvětšení a zbytnění penisu,“ popisuje šéflékař kliniky Aesthevita. Odborníci podle něj dokážou tuto část těla protáhnout o 1,5 až 4 centimetry. Jak? Přenesou jednoduše tuk z jiné části těla do těchto intimních partií.

Dalším hitem je liposukce, tedy odstranění přebytečného podkožního tuku. „Pánové totiž často touží mít na břiše takzvaný pekáč buchet,“ popisuje nové trendy v plastické chirurgii Ján Pilka.

Jeho klinika prý loni provedla celkem 1250 operačních zákroků, z toho ženská klientela tvořila přibližně 80 procent. Zbytek byli muži. V minulosti přitom podle něj pánové na plastiku prakticky nechodili.

Podobnou zkušenost má i majitel kliniky Asklepion Roman Šmucler. „Je pravda, že diktát mládí je výrazný a že mu začínají podléhat i muži,“ říká. Také jeho klinika už mezi svými klienty napočítala kolem dvaceti procent mužů.

„Zhruba polovina z nich jsou gayové, kteří mají stejnou potřebu vypadat dobře jako ženy, navíc mají často hodně peněz,“ pokračuje Šmucler. Druhou polovinu mužské klientely tvoří heterosexuálové, kteří chtějí vylepšit svou postavu a vypadat mužněji.

Pokud jde o nechirurgickou medicínu, tak prý vede depilace, tedy odstranění ochlupení ze zad, nohou a hrudníku. „Chlupy nejsou v módě, tak si je muži nechávají vytrhat,“ popisuje lékař.

Okamžitý výsledek

Roste také počet pánů, kteří touží mít mladistvý obličej a nechávají si do něj kvůli tomu vpíchnout botulotoxin. Tedy látku na zmírnění mimických vrásek. 

Muži přitom utrácejí za umělou krásu stále větší sumy. Podle Šmuclera jsou ochotni za každou svou návštěvu zaplatit dokonce větší peníze než ženy. „Pokud už se rozhodnou a přijdou, chtějí vidět okamžitý výsledek,“ vysvětluje odborník.

Podle plastického chirurga Romana Kufy ale klientela roste i mezi ženami. Počet plastických operací nabobtná každoročně až o patnáct procent. Loni byl tento nárůst ještě větší – přiblížil se hranici dvaceti procent.