Nelze podléhat tvrzení, že pokud pacient nehubne, žádné nádorové onemocnění nemá. Váhový úbytek se u různých typů nádorových onemocnění liší. Nejvýraznější bývá u nádorů plic, žaludku a jícnu. Oproti tomu při nádoru prsu hubne jen asi 40 % žen.

Také není pravda, že nádor je nutné nechat vyhladovět, protože když nebude mít živiny, určitě se zmenší. Neexistuje žádný důkaz přímé úměry mezi množstvím přijaté potravy a růstem nádoru. Vyhladoví výhradně pacient, a to mu přináší značné komplikace. Nádor ale roste bez omezení.

Dále neplatí, že tuky jsou pro onkologicky nemocné pacienty vždy nezdravé. Nemocní potřebují potraviny bohaté na kvalitní živiny, včetně tuků. Doporučuje se maximálně respektovat chuťové preference onkologického pacienta a doplnit jeho jídelníček zařazením speciálních přípravků enterální výživy. Ta kromě kvalitních bílkovin a nízkého obsahu tuku obsahuje všechny vitamíny, minerální látky a stopové prvky v množství, které pomáhá krýt jejich zvýšenou spotřebu v období léčby. Omega 3 mastné kyseliny, které jsou součástí speciální výživy, tlumí nádorem vyvolaný zánět a tím posilují imunitu, napomáhají růstu svalové hmoty, zvyšují sílu a fyzickou aktivitu a tím i kvalitu života. Více informací o výživě onkologicky nemocný pacientů najdete na www.vyzivapropacienty.cz.

Renata Malá