Očkování proti oběma virovým onemocněním mohou zájemci absolvovat současně, každé dostanou do jiné ruky. „Tento způsob doporučuji zvláště ohroženým skupinám pacientů, lidem nad 65 let a těm s chronickými chorobami, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka, chronické onemocnění plic a ledvin,“ upřesnil Bláha.

Tito pacienti mají očkování proti chřipce hrazené v plné výši od pojišťovny, očkování proti covidu-19 je pro všechny zdarma.

Dětem při chřipce z plného zdraví náhle vystoupí horečka.
Očkování dětí proti chřipce? Nově to jde i bez injekce, vstřikem vakcíny do nosu

V případě nejasností by se měli lidé poradit se svým praktickým lékařem. „Mám devadesátiletého otce, žije sám a mezi davy lidí už nechodí. Jeho lékař doporučil, aby se očkovali spíš lidé v jeho okolí, kteří o něj pečují nebo jej navštěvují. Sám totiž očkování snáší už hůř,“ zvažovala Dagmar Potůčková z Třebíče.

Zájemci získají očkovací dávku ve vakcinačních centrech nebo u praktických lékařů. Na Znojemsku mohou i neregistrovaní zájemci přijít třeba do ordinace praktického lékaře na ulici Milady Horákové na obě očkování. Proti covidu-19 očkuje každou středu odpoledne vakcínou Pfizer. „Proti chřipce očkujeme každý den mezi dvanáctou a jednou hodinou a lidé se nemusí objednávat,“ potvrdil Dominik Bláha.