V okrese Žďár nad Sázavou je nemocnost v rámci kraje nejvyšší, na 100 tisíc obyvatel je tam nemocných 1886 lidí. Z potvrzených případů chřipek nejvíc koluje typ A, řekla ČTK Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina.

Ilustrační foto
V Česku vypukla chřipková epidemie. Nemocní jsou hlavně děti a mladí lidé

„Pomyslný epidemický práh je 1600 na 100 tisíc, což už jsme překročili,“ řekla Dvořáková. Celorepublikový průměr je 1700 nemocných.

Zákaz návštěv v nemocnicích

Návštěvy dnes kvůli epidemii zakázala Nemocnice Třebíč, začal platit také ve dvou zařízeních pro seniory v Telči na Jihlavsku. Havlíčkobrodská nemocnice zakázala návštěvy v sobotu.

Od soboty platí také pro jednotky JIP a ARO nemocnice v Novém Městě na Moravě na Žďársku. Návštěvy nemohou ani do léčeben dlouhodobě nemocných v Moravských Budějovicích a v Humpolci a do domova pro seniory v obci Proseč u Pošné.

Ilustrační foto
Rakovina zabíjí stále méně. Šance na uzdravení záleží na druhu i stádiu nemoci

Na Žďársku se za poslední týden nemocnost zvýšila o 13 procent. Nejvíc nemocných ale přibylo v okrese Havlíčkův Brod, kde je 1519 nemocných na 100 tisíc obyvatel, takřka o třetinu víc než před týdnem.

Z krajů, které s Vysočinou sousedí, je nejvíc nemocných v Jihomoravském kraji, kde je 1918 případů na 100 tisíc obyvatel. Největší nemocnost v rámci celé ČR má podle Dvořákové Liberecký kraj, kde je ještě o 68 nemocných na 100 tisíc obyvatel víc.

V loňském roce začalo na Vysočině významně přibývat nemocných na konci ledna. V následujících dvou měsících zemřelo v souvislosti s chřipkou devět lidí.

Operace srdce - Ilustrační foto
Život jako dar. V Česku se uskuteční desítky transplantací srdce ročně