Hlavní příčinou úmrtí jsou kardiovaskulární onemocnění (KVO) nemoci srdce a cév. Celkově zatím stojí v pozadí tzv. metabolický syndrom (nitrobřišní obezita, vysoký tlak, porucha glukózové tolerance, porucha hladiny tuků v krvi /zpravidla zvýšení těch „špatných"). Největší zbraní proti této nemoci je strava!

„Kdo chce snížit riziko problémů se srdcem, měl by se soustředit na to, aby byla jeho strava bohatá na tučné ryby, rozpustnou vlákninu (ovesné vločky a luštěniny) a zeleninu a ovoce. Snědením kousku zeleniny nebo ovoce ke každému jídlu snížíte riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění o 27 %," upozorňuje PhDr. Karolína Hlavatá v rámci kampaně Bílé plus.

Důležité je, abychom přiměřeně kombinovali živočišné (máslo, sádlo) a rostlinné tuky (např. olivový olej). Prevenci nemocí srdce a cév si jinak můžeme značně užívat. Umožňuje nám konzumaci ořechů, občasnou skleničku vína i dobré hořké čokolády.

Jak na zvýšený cholesterol

„Cholesterol si udržíte ve správné hladině díky mléku a mléčným výrobkům. Podle řady studií má totiž konzumace těchto produktů s obsahem tuku do 2 % hypocholesterolemický efekt," vysvětluje odbornice. Předpokládá se, že probiotické bakterie mohou trávit cholesterol a snížit tak jeho vstřebávání v zažívacím traktu.

Vysoký krevní tlak

V prevenci tohoto onemocnění je důležité navýšit ve stravě draslík (banány, sušené meruňky, brambory, zelenina), vápník (mléko a mléčné výrobky) a N-3 mastné kyseliny, známější asi pod názvem omega-3 nenasycené mastné kyseliny (především ryby losos, makrela, sleď, pstruh). Je také potřeba omezit v potravě sodík, tudíž méně solit.

Silná imunita

Kdo by nechtěl být co nejvíce zdravý? Vždyť kromě jiného to znamená také méně starostí. Jak si ale stravou imunitu zvýšíme? I zde platí několik jednoduchých pravidel. „Jezte pestře, hodně pijte a ujistěte se, že jíte dostatek bílkovin, např. mléčné výrobky, libové maso, drůbež, ryby, vejce," vyjmenovává PhDr. Hlavatá vhodné potraviny pro zvýšení obranyschopnosti organismu. „Dopřávejte si zakysané mléčné výrobky (mají blahodárný vliv ve střevě, což je centrum imunity), dýňová semena (mají vysoký obsah zinku), para ořechy (obsahují selen) a pijte zelený čaj," doplňuje specialistka.

Ledvinové kameny

Základem boje proti těmto nepříjemnostem je příjem dostatečného množství tekutin a konzumace nízkotučných mléčných výrobků. „Ukazuje se totiž, že vápník (obsažený právě v mléce, jogurtech, tvarohu apod.) pomáhá vázat šťavelany, které se uplatňují při vzniku ledvinových kamenů.

Menstruační obtíže

„V dlouhodobé studii sledující více než 3000 žen se ukázalo, že ty, které přijímaly více mléčných výrobků, měly o 40 % nižší riziko vzniku premenstruačního syndromu než ženy, jež mléčné výrobky jedí málo," zmiňuje expertka na výživu. Současně je ale důležité zvýšit i příjem vitaminu D (je také obsažen v mléce a mléčných výrobcích), navýšit hořčík (špenát, luštěniny, celozrnné obiloviny), vitamin E (rostlinné oleje, semena, ořechy), železo (červené maso, vnitřnosti) a výrobky ze sóje (obsahují fytoestrogeny).

Otrava jménem „opar"

Někoho trápí opary opakovaně, jinému se vyhýbají. Zasvěcení dobře vědí, jakou bolest může opar způsobit. A ještě k tomu může vypadat docela hrozivě. „Bylo zjištěno, že herpes viry způsobující opary, využívají jako „potravu" aminokyselinu arginin. Pokud přijímáme potraviny bohaté na aminokyselinu lysin, působení argininu se snižuje. Ideální je sníst během dne alespoň 3 g lysinu," radí PhDr. Hlavatá. A kde lysin hledat? Především v mase (hovězím, kuřecím, rybách), ale i v mléčných výrobcích (sýr čedar, cottage, bílý jogurt, mléko).

Jogurty proti průjmům

Zakysané mléčné výrobky (jogurty, kefíry, zákysy…) můžeme konzumovat nejen jako chutnou svačinu, ale i coby prevenci i léčbu průjmů. Obzvlášť důležité je jejich užívání například po antibiotické léčbě.

Mají schopnost obohatit střevo prospěšnými bakteriemi. Mléčné výrobky obsahující Lactobacily také omezují závažnost rotavirových průjmů u dětí a mají své uplatnění i v prevenci respiračních onemocnění u dětí.

Ubraňme se žaludečním vředům

V dnešní uspěchané době jsou naše stravovací návyky všelijaké a pak můžeme začít trpět žaludečními vředy. Stojí nám to ale za to, když prevence je poměrně jednoduchá? „Zastavte se na chvilku a zamyslete se nad tím, jak se stravujete.

Důležitou obranou před žaludečními vředy je pravidelný jídelní režim, menší, ale častější porce jídla a vyhýbání se kořeněným a horkým pokrmům," vysvětluje odbornice přes výživu.

„Vředy „zastrašíte" zakysanými mléčnými výrobky, protože nepříznivě působí na bakterii Helicobacter pylori, častého původce žaludečních vředů. Urychlují i jejich hojení. A samozřejmě se snažte co nejméně se stresovat," dodává PhDr. Karolína Hlavatá.

Jídlem ke zdraví

- Dostatek zeleniny a ovoce

- Ryby, kuřecí a libové červené maso

- Mléčné a zakysané výrobky

- Celozrnné potraviny

- Játra

- Vejce

- Luštěniny

- Semínka, ořechy

- Rostlinné oleje

- Výrobky ze sóje

- Zelený čaj

- Hořká čokoláda

- Občas sklenka vína

Renata Malá