Ještě začátkem roku 2016 byla Aneta mladá energická holka, která měla ráda lidi a zábavu. Pak se ale objevily zdravotní potíže, kvůli nimž podstoupila vyšetření v brněnské fakultní nemocnici. „Máte dvoucentimetrový nádor na mozku,“ sdělili ji lékaři.

Barbora Maťovčíková bojuje se zákeřnou rakovinou.
Dívku s uhrančivýma očima rakovina změnila k nepoznání. Báře fandí tisíce lidí

Tehdy dostala na výběr: buď nádor odoperovat a nebo ho sledovat. Sebrala veškerou odvahu a rozhodla se pro první variantu.

„Operovali mě přesně v den mých narozenin a já věřila, že budu mít vyhráno. Přišla však pooperační epilepsie, která hodně podlomila moji psychiku. Ze strachu ze záchvatu jsem začala trpět panickými atakami a už jsem nikdy nebyla a ani nebudu holka jako předtím,“ přiblížila část svého příběhu Andrea na dobročinném webu donio.cz.

Další operace a ozařování

Zatímco epilepsii se ji podařilo prakticky vyléčit, s nádorem už to tak dobře nedopadlo. „Po pěti letech jsem musela znovu na operaci, která bohužel nebyla úspěšná. Takže následovala po čtyřech měsících třetí, která už dopadla dobře,“ vzpomenula Aneta na hřejivější období.

Po nemoci jí zůstala díra v hlavě. Teď ví, že rakovinu nemají jen staří

Štěstí však netrvalo dlouho. Nádor se totiž začal po půl roce zvětšovat. „Ačkoliv je zatím nezhoubný, tak je velmi agresivní a ohrožuje mne na životě. Roste přímo do pohybového centra. Další operace tak není možná, a proto je pro mě poslední možnost nádor ozářit v radiocentru v Brně na Žlutém kopci. Nikdo mi však nezaručí, že bude ozařování úspěšné,“ posteskla si Aneta.

Navíc s tím vědomím, že čím větší nádor, tím větší riziko, že se stane zhoubným i se všemi negativními souvislostmi.

Zkouší i alternativní léčbu

Aneta se nespoléhá jen na běžné léky a rozhodla se proto i pro alternativní léčbu v podobě různých vitamínů, homeopatik i doplňků stravy atd. Jsou však drahé, a vzhledem k výši invalidního důchodu si je nemůže dovolit.

„Chtěla bych každopádně zkusit čínskou medicínu, která má velmi dobré ohlasy, nadále mi byly doporučeny konkrétní doplňky stravy, se kterými mají spousty onkologicky nemocných lidí dobré zkušenosti,“ míní Aneta.

Inovativními metodami v léčbě rakoviny jsou biologická léčba a imunoterapie. Jimi léčení pacienti mají výrazně vyšší šanci, že se jim onemocnění nevrátí. 
Zázrak jménem imunoterapie. Nové typy léčby porazí rakovinu i za pět dvanáct

Léčba ozařováním je obvykle velmi náročná a sami lékaři ji alternativní medicínu doporučují, aby něčemu věřila a byla co nejmíň ve stresu.

„ A jelikož se ceny těchto „zázračných produktů“ šplhají do tisíců, budu je potřebovat dokupovat každý měsíc a budu je muset brát  patrně do konce života. Tak upřímně, čím více penízků, tím samozřejmě lépe. Peníze dále použiji na naftu, jelikož mě všude vozí moje skvělá maminka, která mě velmi podporuje a drží nad vodou, když je mi psychicky nejhůř. Nezvládám totiž cestovat sama. Děkuji všem,“ vzkázala lidem s dobrým srdcem Aneta.

Pomoci Anetě můžete zde: Příspěvek pro Anetu