Uznávaný příbramský spisovatel Josef Fryš uvede na svět novou knihu mapující zrod nemocnice až po její současnost, včetně poutavých fotografií a postřehů z lékařského a lékárnického prostředí.Zdroj: Josef Fryš

V pondělí 19. prosince se od 16 hodin v prostoru knihkupectví Kanzelsberger v Obchodním centru Skalka uskuteční autogramiáda knihy 135 let Příbramské nemocnice, Historie příbramského zdravotnictví.

Autorem publikace, která jako první mapuje nemocniční historii od vzniku původního špitálu před 135 lety až k dnešní Oblastní nemocnici Příbram, je uznávaný spisovatel Josef Fryš. Kniha, která má 264 stran a 230 současných i dobových fotografií, zahrnuje kromě historie nemocnice i navazující historii zdravotnictví a lékáren v okrese, historii Zdravotnické školy i Záchranné služby. 


Pokud čtenáře zajímá, jak snadno či nesnadno taková kniha vzniká a další zajímavosti, mohou se přijít optat autora knihy na autogramiádu. Prozradí například, že spoustu zajímavých fotografií získal od ochotných a milých sestřiček.


Po autogramiádě bude kniha dostupná veřejnosti celkem na třech místech: v knihkupectví Kanzelsberger v OC Skalka, v Knihovně Jana Drdy na náměstí T.G.Masaryka a v knihkupectví Pistorius&Olšanská v Pražské ulici.