Sex můžeme mít s opačným pohlavním, se stejným, případně s oběma. To jsou známé sexuální orientace označované jako heterosexuální, homosexuální a bisexuální. Kam ale zařadit takzvané flexisexuály? Jde o jedince, kteří jsou v zásadě heterosexuální, ale občas si milostný život zpestří povyražením s osobou stejného pohlaví. Tento fenomén se týká zejména žen. U mužů podobné sklony tak časté nejsou nebo se o nich zatím stydí tak otevřeně mluvit.

Kolik jich je? Třetina!

Flexisexualita se objevila teprve před několika lety. Ve velkém se o ní začalo mluvit v roce 2005, kdy se americká zpěvačka Madonna začala při vystoupení vášnivě líbat s mnohem mladší kolegyní Britney Spears. Z původně šokující show se rychle stal nový trend ženské sexuality.

Fenomén zaujal i některé vědce, kteří se rozhodli zjistit, kolik flexisexuálek mezi námi žije. Výsledky byly překvapivé. Žen s takzvaně pružnou sexuální orientací se našlo více, než kdokoli čekal. Téměř třetina ze šesti tisíc heterosexuálních žen připouštěla možnost, že by se nebránila sexuálnímu zážitku se stejným pohlavím. Většina z nich měla i podobné erotické představy. Drtivá většina dotázaných přitom odmítala, že by byla bisexuální.

#nahled|https://g.denik.cz/56/ff/sex_lesba_lesbicka_zeny_milovani_flexisexualita_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/56/ff/sex_lesba_lesbicka_zeny_milovani_flexisexualita.jpg|Milování se ženou patří u něžného pohlaví mezi nejžádanější erotické představy. Flexisexuálky je neváhají uskutečnit.#

Týká se i starších žen

„Ženy jsou ve srovnání s muži ve své sexualitě mnohem méně vyhraněné a častěji je přitahují přímo určité osoby než jen pohlaví obecně,“ tvrdí psycholožka Cecelia D´Felice.

Pokud se naskytne příležitost, ženy si často řeknou proč ne, zvláště když nedávno opustily dlouhodobější vztah. „Nejde přitom pouze o vrtoch mladých dívek, týká se i žen po čtyřicítce, které jsou ve své sexualitě už mnohem sebevědomější,“ říká D´Felice.

Podle odborníků trend sexuálního experimentování posiluje i fakt, že zamilované dvojice stejného pohlaví jsou dnes mnohem více vidět než dřív a otevřenější jsou i celkové postoje k sexu.

„Dříve se jakýkoli sex se stejným pohlavím okamžitě hodnotil jako bisexualita či homosexualita, ale ženy jsou složitější,“ dodává psycholožka.

(zdroj: Šíp Plus)

(tom)