Kamila má už tisíce fanoušků, kteří jí posílají lajky, srdíčka a hlavně jeden velký vzkaz, který by se dal shrnout do vět: „Kamčo, myslíme na tebe, zvládni to, držíme ti palce.“

„Doufám, že můj životní příběh bude inspirací nejen pro podobně postižené ženy touto zákeřnou nemocí, ale i pro ostatní, kteří si myslí, že se jich tato nemoc netýká,“ míní Kamila, která si na svůj instagramový účet dala jméno Onkoholka.

Po operaci mandlí se devatenáctiletý Corey Wilkinson musel znova učit chodit
Bojoval o život. Po operaci mandlí se mladík musel znova učit i chodit

Celé to začalo před necelým rokem, kdy si nahmatala bulku v prsu. Gynekolog i praktická lékařka ji uklidňovali, že jde jen o tukový útvar a není třeba dalších vyšetření. Jenže pak to začalo bolet … a brzy už uslyšela od lékařů špatnou zprávu: „Máte karcinom prsu.“

Nelehké období 

Nastalo tak nelehké období, které trvá doposud. Ale Kamila je velice statečná. Absolvovala už i 16 chemoterapií a tu poslední prožila s jistou euforií. „Ne vždy to bylo lehké, ale zvládla jsem to. Jsem připravena na další cestu,“ říká. Na ní ji doprovází i její partner. „Miluji ho nejvíc na světě. Děkuji ti lásko, že jsi pořád po mém boku,“ těší ji.

A co bude dál? Snad už mnohem lépe. „Bolest, kterou cítíš dnes, je síla, kterou pocítíš zítra,“ zní nyní životní motto Onkoholky.