Spokojený milostný život představuje pro většinu lidí příjemné okamžiky prožívané s milovanou osobou. Ať už se jedná o pohlavní styk jako takový, či jinou sexuální aktivitu, vždy by se při nich měli cítit oba partneři uvolněně. Bolest a nepříjemné prožitky do milování rozhodně nepatří.

Pro téměř 40letého Petra je toto sen, který si bohužel může nechat zatím jen zdát. Bolest ho totiž provází při každé erekci. Když se rozhodl, že se svým hendikepem něco udělá, dostal se do rukou člověka, který při operaci jeho penis dle jeho slov ještě více zdeformoval a způsobil mu tak další bolesti a komplikace.

Petr hledá pomoc pro reoperaci hypospadie:

| Video: Youtube

„Už před operací byl pro mě sex dost omezující, často nepříjemný a málo uspokojující. I když byl alespoň nějaký. Po operaci je to opravdu katastrofa doprovázená mnoha problémy, které jsou důsledkem nepochopitelných kroků při zákroku,“ stěžuje si Petr na neprofesionální práci tureckého „lékaře“, kterému svěřil své genitálie.

V Čechách ho odmítli

Petr trpí vrozenou vývojovou vadou močové roury, která se projevuje několika defekty, mezi které patří špatné umístění vývodu močové trubice, chorda, vyvýšené scrotum, špatný kožní kryt, špatně vyvinutá předkožka a další. Jeho diagnóza zní hypospadie, což je problém, který se většinou řeší v dětství, ovšem v jeho případě to bohužel nikdo neudělal.

Hypospadie
Hypospadie je výsledkem vývojové poruchy penisu. Mírné formy jsou pouze kosmetickou vadou, ovšem závažnější formy již s sebou nesou značné mikční i sexuální problémy, jak vysvětluje MUDr. Zdeněk Dítě, FEAPU z Urologické kliniky VFN v Praze na webu Urologie pro praxi. Postihuje zhruba jednoho ze 125 až 300 narozených chlapců. Příčiny výskytu jsou dosud neznámé, ale uvažuje se o genetických či hormonálních vlivech.

„O problému jsem samozřejmě věděl od dětství, ale vždy jsem myslel, že ho jednou vyřeší plastická chirurgie. Že mám hypospadii jsem nevěděl. Víc jak tři roky jsem navštěvoval české lékaře, ale bez úspěchu. Buď mě odmítli, nebo nabídli léčbu, která nic neřešila,“ vysvětluje Petr, který od dětství trpěl bolestmi, musel močit v sedě kvůli rozstřiku či zdvojenému proudu a kvůli své vadě vždy pociťoval extrémní stud jak v dětství, tak v dospělém věku.

Velice ho překvapila reakce lékaře z místní nemocnice, který mu řekl něco ve smyslu: „Podívejte, asi nějaký sexuální život máte, ne? Tak proč to řešit.“

Petr se ale nenechal odbýt a oslovil stovky českých i zahraničních lékařů. V Čechách to však vždy dopadlo tak, že byl i přes předložení fotografií či videí s problematickým močením a dalšími deformacemi odkázán na jiné pracoviště, byl poslán i k sexuologovi, který jeho případ jasně k operaci doporučil.

Ovšem lékař, který návštěvu u sexuologa dal jako podmínku, následně přestal komunikovat. Ani ostatní lékaři nedbali na toto či další doporučení.

„Oslovoval jsem nadále jiná pracoviště na doporučení zdravotní pojišťovny. Ani tam mě však k vyšetření nepřijali s různými výmluvami a ani pojišťovna se mě nezastala,“ rozčiluje se Petr, který se následně rozhodl, že půjde pro pomoc do zahraničí.

„Pojišťovnu jsem požádal o výjimku a úhradu léčby v zahraničí,“ ta však pomoc odmítla s odůvodněním, že léčba je řešitelná v ČR, doplňuje Petr. Doložil i lékařské zprávy, ale pojišťovna dále argumentovala, že mu byla léčba ve dvou případech již údajně nabídnuta. S tím ovšem Petr nesouhlasí, jelikož mu prý vždy byla stanovena taková léčba, která podle něj problém neřeší.

Neúspěšná cesta do Německa

V zahraničí Petra nikdy neodmítli a nabízeli mu okamžitou pomoc. „Pro výborné funkční a estetické výsledky jsem se rozhodl pro léčbu u vyhlášeného lékaře, který má evropské uznání za léčbu a techniku v oblasti hypospadie. Ten však termín operace pár dní předem zrušil, jelikož jsem mu přiznal, že jsem navštívil i jinou nemocnici. Nejspíš tedy zapracovalo jeho ego a operaci zrušil,“ vysvětluje Petr a dodává, že se dnes „mlátí do hlavy“, že návštěvu nemocnice, do které ani neplánoval na zákrok jít, vůbec před profesorem zmiňoval.

Petr si velice rychle uvědomil, že ztratil obrovskou příležitost. Přemýšlel nad tím, jak dopadl za poslední roky v Čechách a kolik doktorů oslovil, než se dostal tam, kde nyní stál. Měl už i nahlášené volno kvůli rekonvalescenci, a to vše vedlo k tomu, že narychlo přijal nabídku ředitele nemocnice jiné nemocnice v Istanbulu.

Osudová chyba a zohavený penis

„Všiml si mě na sociálních sítích a představil se jako manažer nemocnice. Pozval mě na schůzku, která na mě udělala velký dojem. Spolu s ředitelem nemocnice a lékařem mi toho naslibovali hodně včetně 95% úspěšnosti zákroku,“ vypráví o první schůzce s mužem, kvůli kterému mu vyhlášený lékař z Německa zrušil termín operace i na svém webu, kde najdete i rozsáhlou fotogalerii.

Dnes ví, že to byla osudová chyba. I tak ale po odmítnutí německého doktora neviděl jiné východisko a novou nabídku v Istanbulu přijal. Bohužel však léčba dopadla tak, že ani jeden z lékařů, které následně kvůli nápravě oslovil, nechápe, co doktor s jeho penisem provedl.

"Nikdo mi nedokázal vysvětlit, co přesně onen doktor při operaci dělal a shodli se, že se nejedná o zákrok podle přijatých urologických postupů,“ popisuje Petr katastrofický výsledek operace. Na jeho léčbu si dnes už málokdo troufne, protože potřebuje náročnou reoperaci a jeho stav je mnohem složitější než před prvním zákrokem.

Bolesti a touha normálně žít

Petr má stále bolesti, které cítí hlavně při erekci, kdy se začnou znovu projevovat deformity vzniklé po operaci. Problémy má ale i s močením a nemůže vést normální milostný život.

„Po tom všem jsem už psychicky vyčerpaný a trpím depresemi. Mám bolesti, mnoho problematických jizev, fixovanou kůži, tahy, částečnou necitlivost a estetická stránka je věc sama o sobě,“ vysvětluje aktuální pocity Petr.

Jeho poslední šancí je reoperace v Turecku, kterou povede jeden z nejlepších urologů profesor Tolg Karajan. Náročná reoperace je ale nesmírně drahá.

„Profesora i celý jeho tým jsem si důkladně prověřil, sleduji jejich úspěchy i jaké postupy ovládají. Měl jsem i mnoho videokonzultací, a právě v největší turecké nemocnici v Ankaře mi nabídli komplexní nápravnou léčbu,“ raduje se Petr, který má však i přesto určité obavy, jelikož se jedná o reoperaci, která je mnohonásobně komplikovanější.

Sbírka pro Petra
Chcete-li pomoci přiblížit Petra k normálnímu (nejen milostnému) životu, můžete mu přispět jakoukoliv částkou do sbírky, kterou naleznete ZDE.