„Déle to lidem bohužel nevydrží. Celý leden jsou fitka od rána do večera plná a pak je ticho po pěšině. Je to škoda,“ říká majitel Fitness Gym Klatovy Martin Ouda. „Obrovský zájem je teď i o skupinová cvičení. S koncem února však bohužel upadá,“ potvrzuje Jiří Kazimour z RODEO – sport & wellness v Domažlicích, kde mohou lidé vyzkoušet třeba oblíbený TRX nebo jízdu na kole zvanou spinning.

Zálibu ve skupinových cvičeních objevil také Plzeňan Václav Chromý. „Začal jsem cvičit už před Vánoci a zatím mi to vydrželo. Nedávno mě nadchly kruhové tréninky. Jsou krátké, intenzivní, takže časově úspornější,“ popisuje Chromý.

Velký nápor nově cvičících registruje i fitness Fit Life Doubravka v Plzni, kde loni otevřeli pět nových sálů. „Zvýšený zájem o sportovní aktivity zaznamenáváme od července, kdy jsme nově otevřeli fitko a cvičební sály. V posledních dnech k nám chodí i hodně nových zákazníků,“ uvádí zdejší manažer Michal Görner.

„Největší zájem je o takzvaný hot sál. Zarezervovaný je na čtrnáct dní dopředu,“ vysvětluje. Hitem je podle něj v poslední době hot jóga, která se cvičí při teplotě od 38 do 41 °C se zvýšenou vlhkostí vzduchu.

NEJEN PŘEDSEVZETÍ

Po Novém roce jsou fitness centra obsazená také kvůli hojnému využívání voucherů, kterými své blízké obdarovává na Vánoce stále více lidí. „Výhodou voucherů je, že mohou být využity na jakékoliv cvičení,“ dodává Görner. „Lidé před Vánoci kupovali dárkové poukazy pro své blízké. A někteří také pro sebe, aby od ledna začali cvičit,“ doplňuje plzeňský trenér z Prestige Fitness Angelo Honza Ret.

Podle Michala Váchy, majitele Plus Fitness v Rokycanech, je důvodem k menší návštěvnosti v jarních a letních měsících také to, že některá skupinová cvičení jsou jen sezonní. „Nejde jen o novoroční předsevzetí, vliv má i počasí. Už od jara chtějí být lidé co nejvíce venku, takže třeba u spinningu máme skupinové lekce s instruktorem jen od září do dubna,“ vysvětluje Vácha.