Když se Vlaďka se svým manželem Ronaldem rozhodli před třemi lety založit rodinu, přišla jim do života zdrcující rána. Vlaďce byla diagnostikována rakovina děložního čípku, jejímž následkem Vlaďka přišla o možnost mít vlastní děti, které s manželem tolik chtěli. Podstoupila svou první náročnou chemoterapii, uměle vyvolanou menopauzu, ale svůj osud přijala a naučila se s ním žít. To ovšem bohužel nebylo vše, co mělo Vlaďku v životě potkat.

Chemoterapie a další léčba

Tento rok jí byla diagnostikována rakovina podruhé v podobě metastáze na levé plíci a Vlaďka se pustila do chemoterapií a náročné vysilující šestiměsíční léčby podruhé.

Aneta už absolvovala tři těžké operace, s nádorem na mozku bojuje již několik let.
Nádor na mozku a tři operace. Co dál? Mladá žena má poslední šanci

Tentokrát k ní však osud nebyl příznivý a po půl roce jí lékaři oznámili, že už jí nemohou pomoci. Proto se rozhodla přistoupit na možnost absolvování několika alternativních léčebných terapií, které byly velice finančně náročné a krátkodobě pomáhaly, ale z dlouhodobého hlediska uzdravení nepřinesly.

Ochrnutí na Sibiři

Poslední naděje Vlaďky měla být cesta na Sibiř k místním léčitelům. „Na Sibiř jsme odcestovali na vlastní náklady za účelem návštěvy místního léčitele, který má za sebou mnoho vyléčených pacientů z rakoviny a jiných životu nebezpečných nemocí,“ vysvětluje Vlaďky manžel Ronald.

Všichni věřili, že by byl pro Vlaďku tento pobyt prospěšný, ať už díky místnímu klimatu, stravě či mentální podpoře místních lidí.

Sebastian přišel o nohu kvůli nádoru
Amputace nohy učinila z nadějného fotbalisty invalidu, ale nevzdal to

Po dvou dnech však došlo k prudkému zhoršení, kvůli kterému Vlaďka potřebuje okamžitě zpět domů a počítá doslova každou minutu.

„Po příletu do Irkutsku se stav mojí ženy zhoršoval a po dvou dnech byla hospitalizována v místní nemocnici. Ochrnula od prsou dolů, jelikož nádor začal tlačit na míchu. Následující den nám byl doporučen převoz domů,“ popisuje akutní zdravotní stav, v jehož důsledku pohybuje Vlaďka pouze rukama a hlavou, manžel Ronald.

S manželem se dostali do místní nemocnice, kde si musí pobyt platit sami.S manželem se dostali do místní nemocnice, kde si musí pobyt platit sami.Zdroj: Se souhlasem Ronalda Exenbergera

Boj za cestu domů

Navíc se objevily nepříjemné problémy s pojišťovnou, která nekomunikovala tak, jak by si Ronald a Vlaďka přáli, čímž došlo k tomu, že museli velice nákladný pobyt v místní nemocnici platit ze svého a jejich návrat do České republiky se protahuje.

Barbora Maťovčíková bojuje se zákeřnou rakovinou.
Dívku s uhrančivýma očima rakovina změnila k nepoznání. Báře fandí tisíce lidí

„Do nynější chvíle nemáme žádnou představu o tom, kdo a kdy pro mou ženu přiletí. Bohužel délka trvání celého rozhodování pojišťovny uvedla mou ženu do velkých bolestí z proleženin na zádech a způsobila jí 4. stupeň takzvané nekrózy. Potřebuje okamžitou operaci, která nám byla přislíbena po příjezdu do Prahy. Mým jediným záměrem je dostat svoji paní domů,“ prosí o pomoc manžel mladé ženy, která potřebuje okamžitý převoz zpět do vlasti.

Speciální transport je nejen velmi komplikovaný, ale především velice finančně náročný a je nutné ho zaplatit z vlastních financí. Včetně lékařské péče bude stát převoz téměř tři miliony korun (dle odhadů pojišťovny).

Pokud vám není osud Vlaďky lhostejný, můžete přispět na její cestu domů prostřednictvím sbírky ZDE.