Fenykl určitě znáte jako koření, ale čerstvý fenykl je dnes v našich supermarketech již celkem běžně k dostání. Jde o zeleninu na pohled trochu podobnou řapíkatému celeru, fenykl je ale mnohem sladší a aromatičtější. Jeho listové řapíky zase připomínají kopr. Zatímco semena fenyklu mají své hojné zastoupení v čínských a indických kořenících směsích, bílé zduřené spodní části stonku některých odrůd milují a do kuchyně pouští hlavně Italové – syrový fenykl do salátů, dušený jako přílohu nebo součást těstovinových jídel či rizota. Fenykl z Florencie, zřejmě ten nejznámější, dokonce nazývají půvabným názvem finocchio.

Co s ním?

Kulatější hlízy samčí rostliny se hodí především do salátů, podlouhlejší hlízy samičích rostlin zase více vyniknou po tepelné úpravě. Než se pustíte do vaření s hlízovým fenyklem, důkladně ho omyjte studenou vodou, odřízněte tuhou spodní část a sejměte horní vrstvu dužniny (často bývá také tuhá). Dál postupujte podle receptu – v případě salátu nebo dušené přílohy ho svisle překrojte na poloviny nebo na čtvrtiny a jemně nakrájejte na tenké plátky (ideálně na tzv. mandolíně). Hlízy se také dají uvařit vcelku nebo překrojené na poloviny, do změknutí potřebují 30–45 minut. Dušený fenykl se báječně hodí k rybím jídlům, stejně tak jako se fenyklová semena hodí k jejich ochucení. Nakládejte s ním však opatrně, je chuťově obdobně výrazný jako příbuzný kopr a mohl by chuť hotového pokrmu nevybíravě zvrhnout ve svůj prospěch. Syrovému fenyklu vytvoří správný chuťový doprovod na talíři pomeranče i citrony, olivy, granátové jablko, brusinky, olivový olej nebo vlašské ořechy.

Fenykl jako koření

Semena fenyklu, tvarem i chutí velmi podobná anýzu, se při vaření používají běžně. Když
je rozkousnete, na jazyku ucítíte, co mají společného s hašlerkami – látku anetol. Ještě před panem Lhotským, výrobcem cukrovinek, který má hašlerky „na svědomí", ji do svého lektvaru použili švýcarští lékaři. Tentýž lektvar se stal na začátku 20. století oblíbeným nápojem pařížských bohémů. Ano, bavíme se o legendárním nápoji, nazelenalém absintu. Ten byl pro své účinky roku 1915 na většině evropského kontinentu zakázán, po roce 1990, kdy se ukázalo, že za psychické následky po jeho konzumaci může opravdu jen alkohol, byl opět oživen.

Léčivé účinky

Čerstvý fenykl i jeho semena mají spoustu léčivých účinků. Fenykl totiž obsahuje vitamin C, velké množství karotenu, vitaminy B nebo minerální látky jako je draslík, vápník, hořčík a železo. Blahodárně působí na trávení a zklidňuje nervový systém. A navíc má detoxikační a zeštíhlující účinky.

Připravila Monika Franková, redaktorka měsíčníku Gurmet, www.igurmet.cz