Je také autorkou webu o zdravém jídle s názvem VařímeSrdcem.cz, stejnojmenné mobilní kuchařské aplikace, dvou knih a taky hlavní organizátorka Lázeňského FoodFestivalu v Mariánských Lázních.

Prozradíte, jak bude vypadat štědrovečerní večeře výživové poradkyně?

Tak tady zrovna opouštím svou „roli“ výživové poradkyně a držím se tradiční štědrovečerní večeře, která se v naší rodině dodržuje už po několik generací. Je to několikachodové menu, které mě vrací zpátky do dětství a bez kterého si Štědrý večer už ani neumím představit. Myslím, že určité tradice by se dodržovat měly bez ohledu na moderní náhled na svět a stravování. Naši předkové vlastně nejedli až tak špatně. Jejich problém byl spíše nedostatek potravin, takže trpěli z výživového hlediska podvýživou, ale když už něco na stole měli, tak to byla většinou kvalitní potravina z jejich nebo okolního hospodářství. Ale abych tedy prozradila alespoň část mé štědrovečerní večeře: dvě smetanové polévky houbová a ze zelených fazolek, kváskové pampušky, opekance s mákem a pochopitelně smažený kapr.

Starosta Mariánských Lázní se netají tím, že mu s redukcí váhy pomáháte právě vy. Bylo by možné ve zkratce shrnout, na jakých principech sestavujete redukční jídelníčky?

Je to vždy trošku alchymie. V jídelníčku musí být zastoupené všechny důležité složky, které naše tělo nezbytně potřebuje, tedy jak makroživiny: bílkoviny, tuky, sacharidy, vláknina, tak mikroživiny: vitamíny, minerály a další stopové prvky. Pokud např. chybí dostatek bílkovin, tělo začne v rámci redukce váhy jako první odbourávat svaly, protože je to pro něj nejjednodušší, a to je špatně, svalová hmota je pro tělo velmi důležitá. Pro samotného strávníka je podstatné, aby netrpěl hlady, měl dostatek energie, nepociťoval únavu, dobře se mu spalo, byl psychicky vyrovnaný. Tohle všechno se musí do jídelníčku promítnout.


Chystáte v blízké době nějaký seminář, kurz …?

Spolu s kamarádkou, která se zabývá osobním koučováním, chystáme několikahodinový seminář na téma “Proměň předsevzetí ve skutečnost“. Seminář budeme mít postupně v Mariánských Lázních, Chebu, Karlových Varech a v Plzni. Obě víme, jak těžké je rozhodnout se pro jakoukoliv změnu ve svém životě a udělat ji. Najít motivaci, najít správný cíl a vydržet. Mezi předsevzetími se také velmi často objevuje téma hubnutí, proto jsme se rozhodly se spojit a připravit odpoledne, kde budeme mluvit o nalezení vnitřní motivace, o podpoře, o pozitivním přístupu. Poradíme a naučíme jednoduché techniky, které účastníkům pomohou to vše zvládat každý den. A také se pobavíme třeba o tom, proč není kvalitní čokoláda a červené víno tak velkým prohřeškem… :-)

Vydala jste také kuchařky. Jaké recepty v nich lidé najdou? A pokud by je chtěl někdo někomu darovat pod stromeček, kde je sežene?

Děkuji za zmínku, v kuchařkách jsou jednoduché recepty z běžných surovin, které zvládne úplně každý, ale připravené tak, aby co nejméně zatěžovaly tělo, dodávaly dostatek energie a mohli jste s nimi i hubnout. Najdete tam třeba klasické omáčky ve zdravé variantě. Druhá kuchařka je navíc speciálně zaměřená na různé pomazánky, jednoduché snídaně, svačiny pro děti do školy apod. Obě knihy si čtenáři mohou objednat na mých stránkách www.varimesrdcem.cz, a jak už jsem říkala, teď před Vánoci k nim dostanou i vánoční speciál s běžným cukrovím ve zdravých variantách.

Z jakého důvodu jste se vlastně začala zajímat o zdravý životní styl?

První impuls ke změně stravy přišel už před několika lety, kdy kompletní změnou jídelníčku řešil můj manžel své tehdejší zdravotní potíže. Protože manžel moc nevaří, byla příprava jídla hlavně na mně, a protože se mi nechtělo vařit pro něj, pro sebe a děti zvlášť, začali jsme se změnou jídelníčku vlastně celá rodina. A najednou jsme zjistili, že je nám všem lépe jak po zdravotní, fyzické i psychické stránce. Tehdy jsem pochopila, že jídlo ovlivňuje skutečně úplně všechno.


Před časem jste v Mariánských Lázních připravila Food festival, který se může pyšnit velice dobrou účastí, a to jak prodejců kuchařů, tak návštěvníků. Můžou se lidé těšit na podobnou akci i příští rok?

To byla opravdu úžasná akce, kterou určitě za rok zopakuji. Jsem vděčná všem prodejcům, kteří běžně objíždí festivaly ve velkých městech, že se nechali přesvědčit a přijeli do našich krásných Mariánských Lázní, a především obyvatelům města, že v hojném počtu přišli a ochutnali. Spokojenost byla všudypřítomná a já už se moc těším na příští ročník. Už teď přemýšlím a vybírám, jakou specialitku si pro návštěvníky připravím. (smích)

Rozhovor začal tématem svátků, a tak s ním i skončíme. Jak trávíte Vánoce? A máte nějakou rodinnou tradici?

Vánoce trávím s rodinou, jinou speciální tradici kromě zmiňované štědrovečerní večeře snad ani nemáme. Snažím se věnovat dětem, koukáme na vánoční pohádky, navštěvujeme babičku s dědou, chodíme do přírody, a pokud bude sníh, těším se, že vytáhneme i lyže.

Chcete vyhrát knihu Andrey Saskové?
Odpovězte na otázku: Jak se jmenuje web a aplikace o zdravém jídle, jichž je Andrea Sasková autorkou? Své odpovědi zasílejte do 16. prosince na: vaclava.simenova@denik.cz. Následující týden vylosujeme dva výherce.