Mléko je dokonalý a nejpřirozenější nápoj, se kterým se lidský jedinec setkává bezprostředně po narození. Je pro nás po celý život v různých formách neopominutelnou součástí výživy. Neobejdeme se bez něj ani v pokročilém věku, protože působí jako prevence proti zákeřné osteoporóze (řídnutí) kostí.

„Mléčné výrobky můžeme doslova označit jako „koncentrát zdraví a síly"," vysvětluje Ing. Jiří Kopáček z Českomoravského svazu mlékárenského v rámci projektu Bílé plus. „Mléčné výrobky jsou pak koncentráty významných živin obsažených v mléce především mléčných bílkovin, mléčného tuku, mléčného cukru a celé řady minerálních látek, vitamínů a stopových prvků," vyzdvihuje specialista na problematiku.

Co přesně jsou náhražky

Nejen krize nahrává levnějším výrobkům. Tento trend postihl i produkty z mléka a začaly se tak vyrábět jejich imitace, kdy je nějaká mléčná složka nahrazena jinou.

„Může se jednat například o záměnu mléčného tuku tukem rostlinným, což výrobek zlevňuje. Takovéto výrobky se samozřejmě mohou vyrábět i prodávat nejsou nikterak zdravotně závadné ale nesmějí být označovány jako mléčné výrobky, tedy např. jako sýr, máslo, apod., což se v poslední době velmi často stává," objasňuje Ing. Kopáček. „Podobné označování a pojmenovávání je zavádějící, klamavé a velmi často v rozporu s potravinářskou legislativou."

Co poskytuje mléko

Mléčné bílkoviny jsou základní součástí buněčných struktur, mezibuněčných tkání, hormonů a enzymů. Mají vysokou stravitelnost, proto se dobře vstřebávají ve střevech a přinášejí lidskému organismu veškeré aminokyseliny potřebné pro jeho vývoj. Známé jsou také terapeutické účinky mléka, např. při žaludečních vředech."

Mléčný tuk má energetickou a ochrannou funkci. Je nejbohatším zdrojem vitamínu A, obsahuje ale i vitamíny D, E a F. „Mléčný tuk je prospěšný např. při dietách u lidí, kteří trpí chorobami trávicího ústrojí, při žaludečních, žlučníkových a jaterních onemocněních. Obsahuje přirozeně 60-70% nasycených a 30-40% nenasycených mastných kyselin, které působí velmi blahodárně na cévní systém," uvádí Ing. Kopáček.

Laktóza alias mléčný cukr má ve výživě obdobnou funkci jako další sacharidy. Tvoří převážně zdroj energie, která je rychle a snadno využitelná. Jiří Kopáček doplňuje, že u řady mléčných výrobků je laktóza, nebo její část, přeměněna na kyselinu mléčnou, která má rovněž mimořádný význam. V potravině brzdí rozvoj nežádoucí hnilobné mikroflóry a působí jako přirozený konzervant. Obdobně pak působí v celém zažívacím traktu, zejména pak v tlustém střevě, které tak chrání před negativním působením hnilobné mikroflóry.

„Příjem vápníku z mléka a mléčných výrobků je jedinečný. Jeho zvýšená spotřeba je nezbytná u malých dětí a především pak u rostoucí mládeže, těhotných a kojících žen, ale také u starších lidí. Nedostatek vápníku způsobuje závažná onemocnění kostí, osteoporózu a osteomalácii (nemoc způsobená nedostatkem vitaminu D v dospělosti), poruchy srážlivosti krve, poruchy činnosti ledvin a další. Ve výživě naší populace zajišťují mléčné výrobky asi 70% přísunu vápníku," vyjmenovává Ing. Kopáček. Zbytek získáváme zeleninou a ovocem (16%), vodou (7%), cereáliemi (4%), masem a rybami (3%)."

Pokud kupujeme zahraniční výrobky, doporučuje Ing. Kopáček následující postup: „Vybírejte zboží od renomovaných výrobců. Ve všech případech nákupu dovozových výrobků je třeba vždy sledovat, aby na jejich obalech bylo odpovídající označení v českém jazyce. I zde musí být vždy uvedena veterinární značka zdravotní nezávadnosti, ze které je možné podle kódu země vyčíst původ zboží." Podrobnosti jsou k dispozici na www.bileplus.cz.

Analogy mléčných výrobků

Obsahují-li např. tukovou složku rostlinného původu, pak mají oproti mléčným výrobkům vyšší podíl nenasycených mastných kyselin, které jsou prospěšné například u nemocných s kardiovaskulárními onemocněními.

Jejich chuť nemusí být vždy charakteristická pro tradiční mléčný produkt, můžeme v nich zaznamenat typickou margarínovou chuťovou stopu. Přítomný rostlinný tuk může být ale naopak přínosem pro snadnější roztíratelnost i po bezprostředním vyjmutí výrobku z ledničky.

Některé analogové produkty mohou obsahovat i zdraví prospěšné fytosteroly. „Ty mají významné biologické funkce jako strukturní složka buněčných membrán a jejich význam pro naše zdraví souvisí s jejich preventivním působením především proti kardiovaskulárním onemocněním," vysvětluje Jiří Kopáček. Dovádá, že pokud tyto výrobky konzumujeme v dostatečném množství, mohou příznivě ovlivnit hladinu celkového a LDL cholesterolu v plazmě.

Mléčné produkty

- Všechny výrobky živočišného původu musejí být opatřeny oválnou veterinární značkou zdravotní nezávadnosti. Český výrobek je v tomto případě označen kódem země CZ a číslem výrobního závodu.

- Identifikační označení výrobků živočišného původu označuje skutečnost, že výrobek pochází z podniku, který splňuje hygienické požadavky pro výrobu potravin živočišného původu.

- České mlékárny jsou pod přísným dozorem Státní veterinární správy.

- Kupovat bychom měli vždy jen výrobky s nevyčerpanou dobou minimální trvanlivosti, resp. dobou spotřeby.

- Výhodnější je nakupovat mléčné výrobky v „kamenných obchodech", a to vždy v chlazeném úseku (výjimkou jsou pouze trvanlivé, sušené a kondenzované mléko).

- V případě nákupu na farmářských, popř. jiných trzích, bychom měli opět kupovat výhradně chlazené mléčné výrobky.

- Teplota pro uchování a prodej mléčných výrobků musí být 4 8 °C.

Renata Malá