Šalvěj lékařská aromaticky voní, dorůstá výšky asi sedmdesáti centimetrů. Kvete nafialovělými květy, ale ne každým rokem. Pro kuchyňské zpracování se využívají hlavně zelenošedé až stříbrošedé listy. Ty chutnají trpce, mírně nahořkle, ale mají řadu příznivých účinků na tělo.

Zpracování
Šalvěj používáme jako koření, zejména při přípravě masa, paštik, nádivek, bylinka jídlo ovoní a napomáhá lepšímu trávení. Ze sušené nebo čerstvé rostliny si můžeme připravit odvar, který je výborným kloktadlem, pomáhá při bolestech v krku, a také dezinfikuje ústní dutinu, používá se i na problematickou kůži. Stačí tři čtyři lístečky krátce povařit ve čtvrt litru vody, nechat deset minut louhovat, scedit a odvar je připravený k použití.

Léčivé účinky
Působí především antibakteriálně, antibioticky, antiviroticky a dezinfekčně. Rozpouští hleny. Zlepšuje trávení, zabraňuje průjmům. Omezuje návaly pocení, proto se dost často užívá v klimakteriu, zklidňuje nervovou soustavu. Harmonizuje střeva, žaludek, žlučník a menstruační cyklus. Pozor šalvěj dokáže u kojících žen zastavit laktační proces. Ve vyšších dávkách působí toxicky, ale při vodním výluhu nic nehrozí. Toxicitu vykazují alkoholové a olejové výluhy, když přeženeme přípustné množství.

Vně působí šalvěj na nečistou, pubertální pleť, stačí si připravit odvar a pleť na noc omývat. Blahodárně působí na dásně a ústní dutinu – kloktání odvaru je dobrá prevence proti kazivosti zubů, zbavení se aftů, a zaléčení vytrženého zubu, ale také jako prevence paradentózy.

Antibakteriální a dezinfekční šalvějový sirup
Potřebujeme přibližně 300 gramů čerstvé šalvěje, kterou dobře omyjme, nadrobno nakrájíme a vložíme do litru vroucí vody a asi minutu až dvě necháme projít varem. Potom zakryjeme a necháme louhovat nejlépe celý den. Následně se výluh přecedí skrz husté sítko, do přecezené šťávy se přidá kilo cukru, může být i o něco méně. Směs se pomalu odpařuje do konzistence sirupu.

Do zhoustlé kapaliny přidáme čtyři lžíce citronové šťávy a špetku skořice, obojí působí jako konzervant, a důkladně promícháme. Sirup skladujeme na chladném místě, vydrží přibližně jeden rok. Užíváme v případě potřeby jednu čajovou lžičku třikrát denně. Vždy důkladně zapijeme, nebo přidáme do čaje, když sneseme charakteristickou vůni rostliny. Šalvěj velmi dobře odstraňuje zahlenění. Šalvějový sirup není určený k trvalému užívání a nehodí se pro malé děti.

Zdena Nováčková