Projekt Nebudu obézní se snaží na tuto epidemii třetího tisíciletí upozorňovat. Pro všechny zájemce proto u příležitosti Světového dne obezity, který připadá na 11. října, přichystal osvětový den. Podle oficiálních zdrojů trpí v České republice obezitou více než pětadvacet procent dospělé populace. Když však sloučíme výskyt nadváhy a obezity, dojdeme k číslu, které přesahuje sedmdesát procent. To jsou hodnoty převyšující evropský průměr.

„Za zvláště alarmující fakt považuji, že se výskyt obezity a nadváhy posouvá do mnohem mladšího věku,“ upozorňuje lékařka Šárka Svobodová z Ambulance III. Interní kliniky Fakultní polikliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Na příkladech lidí, kteří se rozhodli pod dohledem odborníků zhubnout, ukazuje projekt Nebudu obézní, že v dnešní době existují možnosti, jak s váhou bojovat.

„Obezita je závažná nemoc. Bylo prokázáno více než 600 různých genů, které se podílí na vzniku a rozvoji obezity ze čtyřiceti až sedmdesáti procent. I když je toto číslo poměrně vysoké, nelze přičítat nárůst výskytu obezity posledních desetiletí v populaci pouze dědičným vlohám. Ty se nemohly během posledních třiceti let nijak významně měnit,“ uvedla Svobodová.

Podle ní je tedy zřejmé, že se na vzniku podílí i mnoho dalších faktorů zevního prostředí, především strava, nedostatek pohybu, stres a podobně. Dodala, že lékaři v dnešní době mají k dispozici i nepříliš rozsáhlé spektrum léků, které slouží vždy jen jako pomocná berlička, i když významná.

Dalším základem úspěšné léčby obezity je pohyb. „V praxi se hodně setkávám se studem a nedostatkem času. Na to je potřeba se zaměřit. Ukázat obézním, že v posilovnách nejsou jen krásná vysportovaná těla. Dát jim nějakou motivaci, ale stejně ji musí nalézt sami v sobě,“ podotýká Petra Urbánková, fitness trenérka a výživová poradkyně v InCore Fitness Brno.

Třetím pilířem hubnutí je správná strava. Podle nutriční terapeutky a výživové poradkyně Moniky Tělupilové si lidé často myslí, že co je zdravé, není chutné. Nemusí to tak ale vůbec být. Velmi prý záleží na způsobu přípravy jednotlivých pokrmů a na fantazii. Některým lidem nemusí chutnat nové a netradiční potraviny. Pokud je tedy nechceme zařadit do svého jídelníčku, nemusí to současně znamenat, že je pro nás zdravé stravování nemožné.

Tělupilová dodává, že někdy stačí vyměnit některé příliš tučné suroviny v receptu za ty méně tučné, snížit množství cukru, soli a například vyměnit pšeničnou mouku za celozrnnou.

O projektu Nebudu obézníU příležitosti Světového dne obezity bude spuštěn projekt Nebudu obézní. Tato nemoc totiž trápí čím dál tím víc lidí. Nový projekt chce ukázat konkrétní možnosti, jak s touto nemocí bojovat. Na problémy spojené s obezitou a nadváhou totiž zemře na celém světě 2,8 milionu lidí ročně. Zlepšení situace projekt staví na třech pilířích – lékařích, zdravé stravě a správném pohybu.
Obézní lidi, kterých je v Česku zhruba čtvrtina, chce projekt namotivovat k tomu, aby svůj problém řešili. K tomu slouží ambasadoři, kteří na projektu spolupracují, a snaží se být vzory. Jejich příběhy a další rady jsou všem zdarma dostupné na stránkách www.nebuduobezni.cz a na sociální síti Facebook.