„Přestože se diabetikům doporučuje jíst častěji a zdůvodňuje se to lepší kontrolou glykémie, zde se podařilo prokázat, že toto opatření vedlo u diabetiků druhého typu k většímu váhovému úbytku i zlepšení citlivosti na inzulin a dalších metabolických ukazatelů spojených s diabetem. V průměru jsme při režimu dvou jídel denně zaznamenali úbytek na váze o 1,4 kg a úbytek v obvodu pasu o čtyři cm vyšší než při režimu šesti menších jídel denně," říká přednostka Centra diabetologie IKEM a předsedkyně České diabetologické společnosti Terezie Pelikánová, která studii vedla.

Jak výzkum probíhal? Odborníci sledovali v průběhu 24 týdnů celkem 54 diabetiků druhého typu ve věku 30 až 70 let. Ty rozdělili na dvě skupiny vždy po 27 nemocných. Jedna část začala jíst pravidelně šestkrát denně, druhá jen dvakrát. Po 12 týdnech přešli pacienti z obou skupin na druhý režim.

„Pacienti při obou režimech denně konzumovali stejný počet kalorií, jen jinak rozložený. Výsledky jsou ohromující. Bohatá snídaně 
a oběd měly mnohem pozitivnější účinek na tělesnou hmotnost, obsah tuku v játrech, hodnoty glykémie či inzulinovou senzitivitu," popisuje studii lékařka z Centra diabetologie IKEM Hana Kahleová.

Cukrovka druhého typu 
a obezita jdou často ruku 
v ruce. Právě nadváha způsobuje řadu závažných komplikací, jako jsou kardiovaskulární a ortopedické problémy či selhání jater, které mohou končit i smrtí.

Za 20 let každý desátý Čech

Diabetem, při němž má pacient zvýšenou hladinou cukru v krvi, v Česku trpí více než 800 tisíc pacientů – a jejich počet stále roste. Pokud se udrží stávající tempo, tedy každý rok deset tisíc nových diabetiků, bude v roce 2035 postižen tímto onemocněním každý desátý Čech. Právě studie IKEM by ale mohla pomoci tento trend zvrátit.

„Zjištění by se do budoucna mohla stát základním stavebním kamenem na cestě k postupnému vymýcení této civilizační nemoci, která trápí pacienty na celém světě a je pandemií moderní doby," dodává šéf IKEM Aleš Herman.