Infekční pohlavní choroba se v zemi raketově rozrostla v roce 2012. Jak píše list The Independent, v roce 2016 měli Britové 5920 diagnóz, což je oproti předchozímu roku nárůst o dvanáct procent a o 97 procent oproti roku 2012.

Podle britského ministerstva zdravotnictví má nárůst této infekce souvislost s pohlavním stykem mezi dvěma muži a bisexuály. Nejvíce „nemocní" jsou heterosexuálové mezi 15 a 24 lety, příslušníci černé menšiny a gayové, nebo bisexuálové, kteří mají sex s muži. 

Ostatní "necudné" choroby ale pomalu ubývají. Všech pohlavních chorob bylo v roce 2016 v Británii celkem 420 tisíc případů, což je oproti předchozímu roku pokles o čtyři procenta.

Doktor Michael Brady z ministerstva zdravotnictví k tomu dodává „Dnešní čísla jsou nepřijatelně vysoká, čelíme nárůstu případů, potřebujeme vyřešit slabé sexuální zdraví, které nás ohrožuje."

Zdůraznil ale úspěchy v bojích proti jiným sexuálně přenosným chorobám. „Úspěch mají chlamydiové testy, podle dat počet nakažených chlamydiemi klesl o devět procent."

Syfilis je bakteriální infekce, která se přenáší pohlavním stykem, nebo z matky na dítě. Léčí se antibiotiky, neléčená ale může způsobit vážné problémy, vedoucí k smrti.

Video: historie nejzákeřnější pohlavní nemoci

Video: chlamydiové infekce