Pokud se konkubína chtěla udržet na císařově dvoře a alespoň párkrát za život se se svým pánem osobně setkat, musela dělat opravdu vše pro to, aby její tělo vypadalo celou řadu let jako z porcelánu. Její obrovskou výhodou oproti dnešním ženám ovšem byla skutečnost, že už nemusela dělat vůbec nic jiného.
To, co náš organizmus nejvíce opotřebovává je totiž fyzická a duševní aktivita a zároveň nedostatečná regenerace. Příliš mnoho přemýšlíme, stále někam spěcháme, trávíme málo času v přírodě, spánek odkládáme… Tohle všechno má na naše orgány a tedy i na to, jak vypadáme, fatální vliv. Jestliže se tedy rozhodneme jít ve stopách čínských krásek, budeme muset naší cestu začít úpravou životního stylu (alespoň do té míry, jakou nám umožňují naše povinnosti) a jídelníčku. Správně zvolená, pravidelná strava je totiž pro naše tělo jeden z nejúčinnějších a zároveň nejpřirozenějších léků.
Akupunkturou na vrásky
Čínské konkubíny tedy hodně odpočívaly, dobře jedly a chodily na procházky, zároveň však využívaly zkrášlující recepty, které se v kosmetice používají dodnes. Například takový perlový prášek, kterým se pravidelně potíraly a dokonce jej konzumovaly s vírou, že se pak budou třpytit jako perly, je díky vysokému obsahu minerálních látek součástí řady moderních krémů.
Když už se některé z císařových žen přeci jen stala nehoda a na dříve dokonale hladkém obličeji se začala klubat vráska, dostala se ke slovu akupunktura. Čínský lékař ji aplikoval jak celotělově (pro navrácení rovnováhy organizmu), tak lokálně, tedy do bodu, kde se vyskytnul problém.
„Vráska se „vyšila“ desítkami miniaturních jehliček. Navedla se do ní vyrobená energie, zvýšil se metabolismus, obnovily fibroblasty, které produkují síťovinu, a na ty se vráska začala zespodu tlačit,“ vysvětluje MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic.
Vylaďte svůj organismus
Takovouto omlazovací proceduru můžete absolvovat i vy. Pokud se rozhodnete zatočit s prvními příznaky stáří metodou tradiční čínské medicíny, připravte se na šest hodinových až dvouhodinových sezení, během kterých do vás terapeut napíchá třeba až dvě stě jehliček. Místo akupunktury si můžete nechat udělat speciální masáž kuličkou z bůvolího rohu, která zvyšuje produkci fibrinu a takto je na zahlazení vrásek také velmi účinná. Anebo byste raději pleťovou masku z čínských bylin?
Nejlepších výsledků dosáhnou ti, jejichž vrásky nejsou ještě příliš hluboké. Ale i v případě, že patříte do starší kategorie a vnější efekt možná nebude stoprocentní, návštěva kliniky čínské medicíny vám pomůže při nejmenším vyladit váš organizmus zevnitř. Více informací a kontakt na případnou konzultaci naleznete na www.tcmclinic.cz.
Ivana Marcinová