Zkušený instruktor s praxí z Thajska vede lekce jógy na Letné. Zúčastnit se jich mohou mladí i starší lidé, rodiny s dětmi i handicapovaní. Jako doprovod jsou vítáni i domácí mazlíčci, píší pořadatelé na facebooku. Kurzy jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. Cvičí se do října každé úterý v menší skupince za 50 korun a ve čtvrtek zdarma. Sraz mají účastníci vždy v 19:00 u tramvajové zastávky Sparta.

Procvičit ztuhlé svaly mohou lidé každou středu do 15. září také v parku Portheimka. "Cvičení je zdarma - může přijít kdokoliv, kdo má chuť udělat něco pro své zdraví. Podmínkou je dobrá nálada a nezbytná podložka na cvičení," řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

Stejně jako loni začne od července cvičení jógy v centrálním parku mezi stanicemi metra Opatov a Háje. Celé prázdniny se budou sportovci potkávat ve čtvrtek a v pátek nedaleko dětského hřiště. Vstupné je 120 korun a na každou lekci je třeba se nejpozději den předem objednat e-mailu info@studiosedmenebe.cz nebo telefonicky 730 155 100.

Na lekci jógy nad Prahou zvou cvičitelé na střechu obchodního centra na Smíchově. "Zbavte se stresu, bolesti zad i špatné nálady," vyzývají na webu. Cvičí se do konce srpna, a pokud to počasí dovolí i v září, každé úterý a čtvrtek od 18:15 do 19:45. Na lekci je nutné se přihlásit předem.