Seniory v následujících pěti týdnech čeká deset vyučovacích dnů teorie, praktických ukázek i návštěv různých institucí. Cílem je podle Dufka předat starším lidem praktické informace. "Dozvědí se, jak se mají chovat v různých situacích, ve kterých se mohou vyskytnout buď oni anebo lidé z jejich nejbližšího okolí," uvedl Dufek.

Akademie je pro seniory bezplatná

Účastníky vybírali zástupci Kontaktu tak, aby se informace ze vzdělávací akce dostaly k co nejširšímu okruhu lidí. "Úmyslně jsme volili ze zástupců jednotlivých klubů, které se pod Kontaktem scházejí. Klubů je 17. A zároveň je akademie obohacena o seniory, kteří do Kontaktu za různými aktivitami docházejí," řekl Dufek.

Senior akademii uspořádal Kontakt poprvé v roce 2010, letos jde o třetí ročník. "Děláme ji podle toho, jak se nám daří sehnat peníze," uvedl Dufek. Chtěl by, aby se akademie konala každoročně. Podle něj jsou ale při jejím pořádání závislí na sponzorech. Letos dostali 50.000 korun od jednoho internetového srovnávače cen.

Mezi účastníky akademie výrazně převládají ženy

Jedním z mála mužů je Pavel Vyslyšel. "Jsem vedoucí klubu Pohoda a potřebuji novou inspiraci. Dělám to už sedm let," uvedl. Těší se například na přednášky nazvané Jak se bránit samotě nebo Motivace a dobrá kondice v podání Jiljí Novotného. "Z toho si inspiraci určitě vezmu," dodal Vyslyšel.

Senioři se na akademii dozvědí také například něco o mozkovém joggingu, který slouží k procvičování paměti, o násilí páchaném na seniorech, rizicích spojených s nakupováním přes internet či záludnostech, jež mohou obsahovat smlouvy. Čeká je i ukázková hodina nácviku sebeobrany, jógy nebo břišních tanců. "Pro seniory mají břišní tance velmi pozitivní zdravotní efekt," řekl Dufek.