„Platí všeho s mírou. Pokud ‚zhřeším‘, ať už v jídle nebo v alkoholu, tak je potřeba myslet na to, že jsem energii přijal a je potřeba ji vydat,“ řekl gastroenterolog ze IV. interní kliniky VFN Václav Šmíd. Lidské tělo podle něj není stavěné na dlouhodobé sezení u televize či počítače, ale na práci a lov. Lidé, kteří se pravidelně hýbají, přestože mají nadváhu, mají podle lékařů nižší rizika než neaktivní.

Vánočnímu přejídání se dá podle Šmída předcházet tím, že si lidé předem naloží menší porce jídla. „Je třeba myslet na to, že pocit sytosti se dostavuje dvacet až třicet minut po jídle. Takže je dobré si předem říct, co chci sníst,“ uvedl.

Lékaři také varují před nadměrnou konzumací alkoholu. Kromě dlouhodobých zdravotních dopadů, jako je závislost nebo jaterní cirhóza, také představuje velký zdroj energie. Dvě piva podle něj kaloricky odpovídají tabulce čokolády nebo druhé večeři.

Pozor na žlučník

Přísněji by podle lékařů měli svou sváteční stravu kontrolovat například pacienti se žlučníkovými potížemi. „Je důležité, aby lidé se žlučníkovým onemocněním dbali na dietní zásady během Vánoc, v případě potíží neváhali navštívit lékaře,“ dodal.

Zdravotní potíže související s nezdravou stravou podle lékařů většinou nejsou akutní, ale projeví se později při dlouhodobě špatném životním stylu. Podle přednosty kliniky Radana Brůhy je obezita příčinou celé řady civilizačních chorob, například diabetu, nemocí srdce, kloubů a prokázané je vyšší riziko u 13 druhů nádorů.

Jako první podle odborníků postihuje ukládání tuku játra. Takzvaná steatóza neboli nealkoholová choroba jater často komplikacím předchází, ale nemá žádné výrazné příznaky, proto ji lékaři často neodhalí. Trpí jí čtvrtina dospělých a dva ze tří diabetiků. „Tuk škodí játrům dlouhodobě, podobně jako alkohol,“ uvedl. Postupně může vzniknout i jaterní cirhóza nebo rakovina.