Zeměžluč okolíkatá už svým názvem napovídá, že ovlivňuje činnost žlučníku. Zeměžluč podporuje tvorbu slin a patří k nejstarším léčivkám vůbec. Užívá se při chorobách žlučníku a jater, vyhání střevní parazity, vykazuje protizánětlivé, analgetické účinky. Především však podporuje trávicí procesy, vylučování žluči a trávicích šťáv, proto bývá často součástí bylinných směsí na trávení.

Čaj ze zeměžluče chutná hořce, stimuluje trávicí systém a podává se při pocitu plnosti z jídla nebo při nadýmání. Látky obsažené ve vodním výluhu pomůžou tělu produkovat více trávicích kyselin a enzymů. Ty zajistí, že jídlo nezůstane vězet v žaludku a na žlučník nebudou kladeny tak vysoké nároky.

Náš tip na přípravu likéru na podporu žlučníku a zlepšení trávení: Vezmete 60 g zeměžluče, 35 g drcených jalovčinek, 20 g řebříčku, 10 g puškvorce a 5 g pelyňku pravého přelijete litrem vodky a macerujete dva dny. Potom si rozpustíte čtvrt kila krystalového cukru v půl litru vystydlé převařené vody, uděláte si cukerný roztok. Vše smícháte, přecedíte a uchováváte v uzavřené lahvi. Při potížích s plností nebo říháním stačí jeden panák a potíže se rozplynou.

Další rostliny, které uleví žlučníku


Bazalka posvátná je v ajurvédské medicíně označovaná jako všelék, protože dokáže při delším užívání harmonizovat všechny funkce v těle, tedy ovlivňuje i hospodaření se žlučí. Z bazalky se dá připravovat čaj, přidávat lístky do jídla a největší účinnost vykazuje rostlina formou tinktury.

Ostropestřec mariánský je jedna z nejčastěji používaných bylin pro činnost jater, ochraňuje jaterní tkáně, podporuje detoxikaci jater, trávení a pročišťování těla. „Pro lepší kondici a regeneraci žlučníku můžete použít jako prevenci kúru z tinktury pupenů jalovce, rozmarýnu, ale také třeba žito, tato obilnina celkově podpoří organismus, říká bylinkářka Jarmila Podhorná. K prevenci žlučníku také patří vyvážená netučná strava a udržování optimální tělesné hmotnosti. Důležité je omezit stres na minimum, protože bývá dost často spouštěčem žlučníkových záchvatů.

Řepík lékařský látky v něm obsažené vykazují silné protizánětlivé účinky, jeho výtažky intenzivně stimulují činnost žlučníku a pomáhají s detoxikací jater, zlepšují metabolismus tuků a udržují správnou hladinu cholesterolu. Řepík zlepšuje trávení potravy, harmonizuje střevní sliznice. Nejlepší je užívat bylinku formou tinktury nebo čaje. Ke zklidňujícím bylinám patří také jablečník a máta peprná.

Černý jeřáb patří k silným antioxidantům, už to samo o sobě vypovídá o tom, že pročišťuje a posiluje tělo. Z plodů si můžete připravit sirup, tinkturu, čaj, odvar, šťávu, džem, víno a další. Plody černého jeřábu mají blahodárný účinek na žlučník, játra, zlepšují metabolismus a žaludeční poruchy. Ze sušených plodů si jednoduše připravíte čaj, kdy jednu polévkovou lžíci sušených plodů zalijete čtvrt litrem studené vody, necháte louhovat přibližně dvě hodiny a potom krátce převaříte, scedíte a pijete vlažné.