Kromě „céčka“ obsahuje rakytník vitamíny A, D, E, F, K, řadu béček (B1, B2, B3, B6, B9). Dále flavonoidy – rutin, kvercetin nebo kemferol, příznivě působící na stav cév. Zásadní je také obsah serotoninu – který je důležitý pro celkovou vitalitu, chránící organismus proti depresi a špatné náladě.

Čaj z bazalky tulsi
Uvařte si květové čaje. Léčí nachlazení i problémy se zažíváním

Karoteny a karotenoidy (ty způsobují oranžovou barvu rostliny) jsou zase výborné pro pokožku po a před opalováním. Koktejl látek obsažených v plodech rakytníku je také dobrou prevencí proti vzniku nádorů.

Bobule jsou nejsilnější

Z keře se zpracovávají listy, plody a semena. Listy se, stejně jako plody, využívají na přípravu čaje. Nejsilnější účinky má rakytník v bobulích, které se jedí čerstvé i sušené. Z plodů můžete připravit šťávy, marmelády, džemy. Ze semen se zase lisuje olej, který velmi prospívá pokožce celého těla.

Samotné česání plodů je složitější, protože keř má velmi nepříjemné pichlavé trny a plody jsou měkké, nalité šťávou, takže jakmile je stisknete, prasknou. Proto je nejlepší nechat sytě oranžové bobulky na keři do prvních mrazíků a potom setřást. Další variantou sběru je ostříhat plody i s větvičkami a dát do mrazáku a potom plody sklepnout.

Všestranné využití

Rakytník posiluje imunitu, doporučuje se v rekonvalescenci, po chemoterapii a ozařování. Ale měli bychom si ho ordinovat v období chřipek, v předjaří i na podzim, protože dostává tělo do kondice a zbavuje organismus únavy.

Recept na sirupPřibližně tři litry omytých plodů rakytníku rozmačkáte, zalijete dvěma litry vlažné vody, necháte den odstát. Potom přecedíte. Na jeden litr šťávy přidáte jeden kilogram krystalového cukru a prohřejete (táhnete) bez vaření, dokud se cukr nerozpustí. Ještě teplé plníte do láhví. Bez konzervantů vydrží v lednici přibližně měsíc.

Jeho účinky jsou prokázané i na léčbu očních chorob, jako jsou šeroslepost nebo různé defekty rohovky. Pravidelnou konzumací rakytníku dojde k její regeneraci. Chcete-li mít oči jako rys, zařaďte rakytník do jídelníčku.

Rakytníkový olej má omlazující účinky na pokožku těla, i hlavy, podporuje růst vlasů. Zlepšuje hojení popálenin, ran, bércových vředů, ekzémů, lupénky. Olej účinně působí na sliznice, tj. praskliny v ústech, koutky, opary. Zlepšuje stav hemoroidů a doporučuje se i na problémy s děložním čípkem. Slabší variantu rakytníkového oleje si můžete připravit macerování lístků a větviček po dobu tří až pěti týdnů v jednodruhovém rostlinném oleji, nejlépe slunečnicovém.

Rakytník podporuje trávení a harmonizaci jater a žaludku. Doporučuje se také při žaludečních a dvanácterníkových vředech. Pro tento případ je nejlepší odvar z listů a plodů. Odvar ze semen zase působí jako projímadlo, které šetří střevní sliznice.

Hořčičný olej
Pomocník při dietě i nachlazení. Hořčičný olej zažene hlad a vyléčí kašel