Současně s tím také nabízí ochranu vlasům před veškerými povětrnostními podmínkami, kterým vlasy běžně vystavujeme. Ať už je to vítr, mráz, horké sluneční paprsky, mořská voda, smog. Brazilský keratin mohou využívat lidé s jakýmkoli typem vlasů. S jeho pomocí je možné také vlasy tvarovat.

Pokud se rozhodneme využít výhod keratinu, musíme si akorát vyhlédnout správné pracoviště, kde nám jej proškolená kadeřnice správně aplikuje. Proces trvá různě dlouho podle toho, jak dlouhé, husté a zničené vlasy máme. Může to být hodina a půl, ale také až čtyři hodiny.

Po umytí speciálním šamponem a vysušení vlasů se keratin nanáší štětcem na jednotlivé prameny. Je zapotřebí je přitom neustále zvlhčovat rozprašovačem. Následuje pročesání, vyfoukání a pak už přichází na řadu zažehlování keratinu do struktury vlasů pomocí profesionální žehličky, která dosahuje teploty okolo 230 stupňů Celsia.

Výsledek je viditelný okamžitě. Abychom si efekt udrželi co nejdéle, první tři dny po aplikaci nebudeme vlasy vystavovat žádné vodě (sprcha, bazén, moře, déšť). V těchto dnech, čili do prvního „povoleného" mytí, bychom neměli používat ani laky a tužidla nebo gely ani je formovat do všelijakých svazovaných účesů, jen je nechat volně splývat.

Brazilský keratin by se nám měl ve vlasech udržet a plnit svou funkci minimálně dva měsíce a déle. Po tuto dobu se v malých množstvích postupně z kštice vymývá.

Renata Malá