Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze světa

včera 17:28

Americká zpráva o stavu lidských práv je nepravdivá a nepřijatelná, tvrdí Turci

Turecká vláda se v neděli ohradila vůči kritice ze strany USA, že porušuje lidská práva, a označila ji za "nepřijatelnou". Spojené státy poukazují na to, že Turecko v tomto týdnu už posedmé prodloužilo výjimečný stav, který umožňuje vládní moci věznit politické oponenty a kritiky.

včera 14:59

Rozhodnuto. Německé sociální demokraty nadále povede Andrea Nahlesová

Německá vládní sociální demokracie (SPD) si na dnešním sjezdu v porýnském Wiesbadenu zvolila do čela podle očekávání dosavadní šéfku poslanců SPD Andreu Nahlesovou. Ta se tak stala první ženou ve 155 let trvající historii SPD, která tuto stranu povede.

včera 14:20

Známý francouzský ostrov Mont-Saint-Michel byl evakuován kvůli hrozbě

Francouzské úřady evakuovaly v neděli ráno opatství na známém ostrově Mont-Saint-Michel v Normandii. Důvodem byly údajně výhrůžky zabitím, které jakýsi muž adresoval policistům.

AKTUALIZOVÁNO
včera 13:28

Nahý muž zastřelil v restauraci v Nashville čtyři lidi

V restauraci rychlého občerstvení na okraji amerického města Nashville ve státě Tenessee došlo v časných ranních hodinách ke střelbě. Podle policie střílel nahý muž, který zabil čtyři lidi. Hlavním podezřelým je devětadvacetiletý Travis Reinking. Pachatel zřejmě jednal bez motivu. Z místa činu utekl poté, co jej jeden z hostů odzbrojil.

AKTUALIZOVÁNO
včera 13:13

V Nikaragui zahynul novinář, který natáčel protesty, zabil ho nejspíš ostřelovač

Při natáčení střetu mezi demonstranty a policí byl v sobotu zastřelen nikaragujský novinář Miguel Angel Gahona. Podle místních médií ho zasáhl ostřelovač. 0d středy, kdy v zemi vypukly největší protivládní protesty od opětovného nástupu Daniela Ortegy do prezidentské funkce, už bylo zabito nejméně dvacet lidí.

včera 11:18

Zemřela Japonka, považovaná za nejstarší ženu na světě

Ve věku 117 let zemřela v sobotu Japonka Nabi Tajimová, považovaná za nejstarší ženu na světě. Žena zesnula v nemocnici na svém rodném ostrově Kikai v prefektuře Kagošima. 

AKTUALIZOVÁNO
včera 08:57

V Kábulu se odpálil sebevražedný atentátník, zabil na 60 lidí

V afghánském hlavním městě Kábul došlo k dalšímu sebevražednému bombovému útoku. Atentátník se odpálil  v davu shromážděném u volebního a registračního centra v západním Kábulu. Podle původních informací agentury AFP, která citovala afghánské ministerstvo zdravotnictví, zabil nejméně čtyři lidi a dalších patnáct zranil. Ministerstvo později svou zprávu aktualizovalo s tím, že mrtvých je nejméně 57, dalších více než padesát jich bylo zraněno.

AKTUALIZOVÁNO
včera 08:29

V Malajsii zastřelili člena hnutí Hamás, vůdce hnutí obvinil z útoku Mossad

Dva útočníci na motorce zastřelili v sobotu v Malajsii Fadiho al-Batshu, palestinského vysokoškolského učitele elektrotechniky a člena islámského hnutí Hamás. Al-Batsh byl zastřelen, když se vydal ze svého domu v malajsijské metropoli Kuala Lumpur do nedaleké mešity. Vůdce Hamásu Ismail Haniyeh obvinil z útoku izraelskou tajnou službu Mossad.

včera 07:28

Jestli chcete Brunsona, vydejte Gülena, vyzval Erdogan opět Spojené státy

Chtějí-li Spojené státy, aby Turecko propustilo amerického křesťanského pastora Andrewa Brunsona, měly by Turecku vydat islámského duchovního Fethullaha Gülena, kterého Ankara obviňuje z organizace neúspěšného vojenského převratu v roce 2016. V sobotu to opětovně prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

včera 02:00

Daniel Meron: Jedna z nejznámějších izraelských písní nese název Praha

Jeho Excelence zvláštní a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael v České republice Daniel Meron má štěstí na výročí. V roce, kdy si samostatný český stát připomíná 100 let od svého založení, se v Praze konají také oslavy 70. výročí vzniku Izraele, jehož idea je pevně spjatá se jmény prvního československého prezidenta T. G. Masaryka a jeho syna Jana.

21.4.2018

Trump se vyhnul pohřbu Barbary Bushové, s její rodinou měl spory

Americký prezident Donald Trump se neúčastní pohřbu Barbary Bushové, manželky jednoho ze svých předchůdců, George Bushe staršího. Důvodem může být to, že si v předloňské volební kampani vyměnil s rodinou Bushů několik nelichotivých vzkazů a sama Barbara Bushová se k němu vyjadřovala velmi kriticky. S bývalou první dámou se však přišli rozloučit čtyři exprezidenti a 1500 dalších smutečních hostů. 

21.4.2018

Za znásilnění dítěte pod 12 let trest smrti. Indie reaguje na sexuální násilí

Indická vláda dnes schválila výnos o zavedení trestu smrti pro toho, kdo znásilní dítě mladší 12 let. Vládu k tomu vedlo celonárodní pobouření nad sexuálním násilím, jemuž v Indii čelí mladé dívky. Protesty vypukly zejména po nedávném znásilnění a zavraždění osmileté dívky v indickém Kašmíru. Jen v tomto týdnu byly v Indii nahlášeny další čtyři případy znásilnění a vražd mladých dívek. 

AKTUALIZOVÁNO
21.4.2018

Experti z Organizace pro zákaz chemických zbraní prý konečně mohou do Dúmy

Do syrské Dúmy dnes vyrazili experti z mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) s úkolem vyšetřit údajný chemický útok. Uvedla to agentura AP s odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí, OPCW to v sobotu potvrdila. Specialisté OPCW jsou v Damašku už od minulého víkendu, ale do Dúmy se dosud nedostali. Podle syrské i ruské vlády za to mohla bezpečnostní rizika.

21.4.2018

EU žádá, aby se vyšetřila smrt čtyř Palestinců, zabitých v pátek v Pásmu Gazy

Evropská unie vyzvala izraelskou armádu, ať se zdrží používání síly proti neozbrojeným demonstrantům. Současně vznesla požadavek na úplné vyšetření smrti čtyř Palestinců, kteří zahynuli během posledn í vlny protestů v Pásmu Gazy. 

21.4.2018

Mravní policie v Íránu napadla ženu, prezident Rúhání ji za to zkritizoval

/VIDEO/ Íránský prezident Hasan Rúhání přednesl v sobotu projev, jímž zjevně pokáral morální policii kvůli videu, které se tento týden objevilo na Youtube i na sociálních sítích. Video zachycuje členku íránské morální policie, jak hrubě napadá a sráží na zem ženu kvůli tomu, že její šátek nekryje všechny vlasy. "Ctnost se nepodporuje násilím," uvedl nyní Rúhání.

21.4.2018

Merkelová povzbudila dívky, ať zkusí fyziku a strojírenství

Německá kancléřka Angela Merkelová se ve svém sobotním videozáznamu, které pravidelně umisťuje na internet, zabývala nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil v Německu. V této souvislosti povzbudila dívky, aby studovaly technické obory a vědy jako fyzika a matematika.

21.4.2018

V Nikaragui vypukly nepokoje kvůli sociálnímu zabezpečení, deset mrtvých

Asi deset lidí bylo zabito a dalších 50 zraněno během střetů nikaragujské policie s demonstranty, kteří protestují proti reformě systému sociálního zabezpečení. Násilí vypuklo ve středu, v den, kdy byla uvalena pětiprocentní daň na starobní a invalidní důchody a příspěvek, jímž se mají lidé podílat na sociálním zajištění, se zvýšil na 22,5 procenta. Demonstranti vyšli do ulic s kameny a začali stavět barikády.

21.4.2018

V Ostritzu se koná festival neonacistů, saská policie povolala všechny jednotky

Východoněmecké městečko Ostritz čelí příjezdu stovek neonacistů, kteří se zde účastní kontroverzního dvoudenního hudebního festivalu, který začal včera - ve výroční den narození Adolfa Hitlera. Na festival dohlížejí stovky policistů, jež se snaží zabránit srážkám mezi neonacisty a antifašistickými aktivisty, kteří chtějí demonstrovat proti festivalu.

21.4.2018

Uveďte kladné a záporné stránky života otroků, uslyšeli žáci v texaské škole

Texaská škola se musela omluvit za to, že její učitel zadal žákům osmé třídy při dějepisu jako domácí úkol zaznamenat "kladné a záporné stránky otroctví". Učitel byl poslán na nucenou dovolenou.

21.4.2018

Britská královna slaví 92. narozeniny, její popularita v Británii neklesá

"Při překonávání neúspěchů si vždy zachovala důstojnost, smysl pro povinnost a účes," řekla kdysi o britské královně Alžbětě II. herečka Helen Mirrenová. Britská panovnice slaví v sobotu 21. dubna své dvaadevadesátiny. Je nejdéle sloužící vládkyní na britském trůnu a ve své zemi zůstává stejně populární jako kdykoli předtím. 

21.4.2018

Severní Korea zastavuje jaderné testy, prohlásil Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un oznámil, že pozastavil všechny raketové testy a uzavřel zkušební jaderný areál. Jeho prohlášení ocenil americký prezident Donald Trump.

20.4.2018

Při pátečních protestech v Pásmu Gazy byli zabiti další čtyři Palestinci

Při pátečních střetech mezi palestinskými demonstranty v Pásmu Gazy a izraelskými ozbrojenými silami zahynuli čtyři Palestinci, včetně jednoho postiženého a jednoho patnáctiletého chlapce. Uvedla to agentura DPA s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví v Gaze. Během uplynulého měsíce bylo podle ministerstva zabito už 39 Palestinců.

20.4.2018

V Nigérii došlo k novému výbuchu násilí, nejméně 27 mrtvých

Na dvě vesnice ve státě Zamfara v severní Nigérii zaútočili ve čtvrtek střelci na motocyklech, pravděpodobně z řad místních zlodějů dobytka. Útokem se zřejmě pomstili místním vesničanům za to, že se snaží krádežím dobytka bránit. Útok si vyžádal nejméně 27 lidských životů, uvedla agentura AFP s odkazem na místní zdroje. 

20.4.2018

USA označily ve zprávě o lidských právech Čínu a Rusko za síly nestability

Čína a Rusko jsou síly nestability, prohlásil americký ministr zahraničí John Sullivan v pátek při prezentaci výroční zprávy o dodržování lidských práv, která se v letošním roce zaměřila na zneužití státní moci k destabilizaci. Spojené státy tak přidaly tyto dvě země do skupiny států, jako je Írán a Severní Korea, tedy mezi režimy, jejichž porušování práva představuje globální hrozbu. Informuje o tom AFP.

20.4.2018

Británie stojí o návrat Zimbabwe do Commonwealthu

Británie v pátek rozhodně podpořila opětovný vstup Zimbabwe do Commonwealthu, tedy volného sdružení Spojeného království Velké Británie a Severního Irska a jeho bývalých dominií a kolonií. Africká země podle ní dosáhla od svržení Roberta Mugabeho působivého pokroku pod vládou nového prezidenta Emmersona Mnangagwy.

20.4.2018

Palestinci volí v Gaze novou taktiku - pouštějí draky s Molotovovými koktejly

Palestinci, kteří už čtyři týdny demonstrují u hranice Pásma Gazy s Izraelem, přišli s novou taktikou - snaží se pouštět nad izraelské území dětské létající draky, k nimž přivazují Molotovovy koktejly. Na pátek připravují vypuštění desítek draků nad izraelské území, z nichž mnohé mají nést vzkaz: "V Palestině pro vás není místo".

20.4.2018

Ind se setkal se svou rodinou po čtyřiceti letech, pomohlo video z ulice

/VIDEO/ Šestašedesátiletý Ind Khomdram Gambhir Singh se po čtyřiceti letech vrátil do svého rodného města k rodině, která o něm po celou tu dobu neměla vůbec žádné zprávy. Ke společnému setkání přispělo až video na YouTube, v němž zanedbaný Singh smutně zpíval bollywoodskou píseň. Rodinné setkání se neobešlo bez emocí a slz.

20.4.2018

Ve slovenském Štúrovu našli čtyři stokilové ruské bomby, okolí bylo evakuováno

Slovenští policisté objevili na poli v jihoslovenském městě Štúrovo čtyři funkční letecké bomby z druhé světové války. Kvůli nálezu zahájili evakuaci jedné z ulic města, v němž žije přibližně deset tisíc lidí.

20.4.2018

Princ Charles nahradí královnu Alžbětu II. v čele Commonwealthu

Hlavy států a vlád 53 zemí sdružených ve Společenství (Commonwealthu) zvolily v pátek na závěr svého zasedání v Londýně do funkce formální hlavy Společenství prince Charlese. Schválily tak návrh britské královny Alžběty II., aby jí ve funkci nahradil její nejstarší syn.  

AKTUALIZOVÁNO
20.4.2018

V centru Berlína zneškodnili bombu z války, museli evakuovat tisíce lidí

Nebezpečí už nehrozí. Centrum Berlína dnes kvůli likvidaci letecké pumy z druhé světové války muselo opustit asi 10 tisíc lidí. Kompletně uzavřeno bylo i hlavní nádraží, které se nachází poblíž. Přibližně půltunovou výbušninu se pyrotechnikům podařilo eliminovat kolem půl druhé odpoledne.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT