Den po útocích panují v alžírské metropoli přísná bezpečnostní opatření. Policie podle tiskových agentur střeží všechny strategické budovy ve městě a kontroluje vozidla na silnicích. Zároveň zahájila pátrání po možných spolupachatelích bombových útoků, k nimž se přihlásila severoafrická odnož teroristické organizace Al-Káida, dříve známá jako Salafistická skupina pro kázání a boj (GSPC).

Kvůli explozím automobilů naložených trhavinami u vládních budov v centru metropole a u policejní stanice na jednom z předměstí vydaly USA, Británie a další státy varování svým občanům před cestou do Alžírska. Francouzský prezident Jacques Chirac, jehož země udržuje díky společné minulosti s Alžírskem úzké styky, dnes vyjádřil svému protějšku Abdalu Azízi Buteflikovi solidaritu s oběťmi atentátů.

Chirac se také přidal k zástupu světových politiků, kteří středeční útoky odsoudili. Stejné gesto dnes podle agentury DPA učinily i Jordánsko a dokonce Írán, který Západ obviňuje z podpory islámských radikálů ve světě.

Alžírský premiér Abdal Azíz Belchádem, jehož sídlo bylo terčem jednoho z výbuchů, dnes podle internetových stránek zpravodajské stanice BBC ubezpečil občany, že parlamentní volby plánované na 17. května se budou konat v řádném termínu. Právě s blížícím se hlasováním a snahou extremistů destabilizovat situaci v zemi dávají někteří pozorovatelé atentáty do souvislosti.