Podle dosavadních vyšetřování číhal 27. března vrah na Kuročkina v okně protilehlé budovy a na podnikatele spřízněného s ukrajinským premiérem Viktorem Janukovyčem vystřelil v okamžiku, kdy i s eskortou vyšel ze soudní budovy. Milionář Kuročkin, kterého ukrajinská justice podezřívala z nezákonné privatizace a vydírání, zemřel na místě. Vážné zranění utrpěl i policista, který ho doprovázel.

Kuročkin stál v čele Ruského klubu, organizace sdružující politické experty a žurnalisty podporující Janukovyče. Zatčen byl loni v listopadu na kyjevském letišti.

Proces s podnikatelem ruského původu, který začal v únoru, byl kvůli politickým vazbám souzeného pod drobnohledem sdělovacích prostředků. Kuročkin tvrdil, že obvinění proti němu jsou smyšlená. Podle informací ukrajinských médií opakovaně žádal, aby byl propuštěn na kauci do Ruska, protože se na Ukrajině obával o svůj život. Tvrdil rovněž, že přežil celkem 18 pokusů o atentát, včetně pumového útoku na svůj vůz v roce 2004, při kterém byli vážně zraněni jeho tělesní strážci.