Při tomto nočním útoku, který si naštěstí nevyžádal žádná zranění, vystřílely dvě osoby na motorce do fasády policejní stanice třicítku kulek a doprostřed ulice vhodily granát, který při explozi poškodil automobily.

Skupina v textu, který dnes přinesl satirický týdeník Pontiki, kritizuje "bezprecedentní policejní represe" při demonstracích z počátku letošního roku a rovněž ministryni školství Mariettu Jannakuovou, ministra veřejného pořádku Vyrona Polydorase a ministryni zahraničí Doru Bakojannisovou.

"Represivní násilí ukázalo, že jde o hlavní politickou linii moderního státu, který tím deklaruje svůj odmítavý postoj k sociálním požadavkům," uvedla EA. Dodala, že všechny policisty považuje za nepřátele a komplice každého zločinu režimu.

Skupina Revoluční boj se objevila na řecké scéně v roce 2003 a je považována za nejnebezpečnější teroristickou bojůvku současnosti. Již dříve se přihlásila k raketovému útoku na velvyslanectví Spojených států z 12. ledna, při němž naštěstí vznikly jen hmotné škody. Při jejích akcích byly dosud lehce zraněny jen tři osoby.

Toto prohlášení skupiny řecké protiteroristické složky překvapilo. Úřady totiž nepředpokládaly, že by pachatelem mohla být EA, ale soudily, že jde o dílo nové generace anarchistického hnutí. Policií, která letos několik měsíců čelila protestnímu hnutí mládeže proti reformě školství, nyní zmítají vnitřní rozpory. Pranýřuje ji rovněž vládní pravice, která jí vytýká špatnou organizaci a amatérismus.

EA již v minulosti zaútočila na pořádkové síly, naposledy loni v květnu, kdy u domu tehdejšího ministra kultury Jorgose Vulgarakise explodovala bomba. Skupina prohlásila, že ho chtěla "popravit".

Rovněž sto dní před zahájením letních olympijských her v Aténách v květnu 2004 spáchala EA bombový útok na policejní komisařství v metropoli.

Experti soudí, že se EA považuje za nástupkyni historické řecké teroristické skupiny Hnutí 17. listopadu, které v letech 1975-2000 spáchalo 23 vražd a které bylo před pěti lety rozbito.