close zoom_in Blonďatou dívku, která vypadá stejně jako ztracená Madeleine McCannová, vyfotili dva španělští turisté 31. srpna na dovolené v Maroku.

Holčička sedící na zádech starší ženy v šátku a slaměném kloboukumá stejný výraz v obličeji, jako zmizelá britská dívenka na svých posledních fotkách před květnovým zmizením z portugalského letoviska Praia Da Luz.

„Zjistili jsme to až po návratu z dovolené, když jsme na počítači fotky zvětšovali. Úplně jsme se lekli, jak moc se jí to neznámé dítě podobá,“ řekla turistka Clara Torresová.

Snímek z marockého města Tanger předala španělské policii. Ta teď zkoumá, zda nejde jen o počítačový trik.

„Fotografie vypadá velmi věrohodně. Hodně výpovědí údajných svědků mluví o tom, že dívku viděli v Maroku už krátce po únosu. Fotografii ale zkoumáme úplně poprvé,“ uvedl vyšetřovatel.

Jen pár dní po zmizení čtyřleté Maddie z Portugalska se policii v Maroku ozval Brit, který ji prý viděl v hale hotelu ve městě Marakéši. Na svých výpovědích trvá, i když je policie smetla ze stolu.

Pokud by na snímku byla skutečně Madelaine, pro její rodiče by to bylo vysvobození. Matka Kate je totiž podle jedné z vyšetřovacích verzí podezřelá, že ji sama nechtěně zabila a její tělo potom s manželem kryla. V autě, které si McCainovi pronajali, našli policisté stopy krve Maddie.