Soudce Erich Fuchs při čtení rozsudku zdůraznil bezcitnost třicetiletého pachatele: „Bylo mu úplně jedno, že jeho brutálnímu řádění přihlížejí dvě malé děti,“ prohlásil.

Zároveň se ztotožnil s tvrzením státního zastupitelství, jež se domnívá, že Hamidulláh M. ženu ubodal kvůli její náboženské příslušnosti. Osmatřicetiletá Farima S. se totiž úspěšně integrovala do západoevropské společnosti, když konvertovala ke křesťanství. 

„Obviněný jednal z veskrze podlých motivů. Proti oběti obrátil i svoji frustraci z chystané deportace,“ dodal Fuchs.

Guerlin Butungu, jeden z podezřelých ze znásilnění Polky a peruánského transsexuála na pláži v Rimini
Afričtí nezletilci brutálně znásilnili mladou Polku. Ve vězení budou deset let

K činu došlo před jedním z německých supermarketů v dubnu 2017, kdy Hamidulláh M. na ženu vytáhl nůž a zasadil jí celkem šestnáct ran. Ta pak zemřela při převozu do nemocnice. 

Muž se k činu po svém zatčení přiznal, zároveň však uvedl, že chtěl ženu zabít již v roce 2013. Tehdy ho totiž poprvé požádala, aby konvertoval ke křesťanství. Ve své závěrečné řeči se pozůstalým omluvil.

Obhájce Hamidulláha M. požadoval s poukázáním na mimořádnou životní situaci obžalovaného mírnější klasifikaci trestného činu. Bavorský soud ale rozhodl, že vzhledem k závažnosti případu je nutné udělit doživotní trest.

Nemocnice Hospital Clínico Universitario Virgen de la Arrixaca ve španělské Murcii.
Otřesný případ incestu ve Španělsku: Jedenáctiletá dívka porodila dítě bratrovi