Příslušníci Tálibánu přišli do domu rodiny dívky, protože její otec podporoval vládu, uvedly místní úřady. Dívka, které může být zhruba 14 až 16 let, popadla rodinnou zbraň AK-47, dva útočníky zastřelila a další zranila. Fotografie mladé ženy se zbraní se začala v uplynulých dnech na internetu hojně šířit.

Radikálové se na místo po incidentu ve vesnici Grivá vrátili, vesničané a místní provládní milice je ale vyhnali. Podle sdělení úřadů byla dívka i se svým mladším bratrem převezena na bezpečnější místo.

Na sociálních sítích mnozí uživatelé mladou ženu chválili. "Klobouk dolů, má odvahu,"uvedla na facebooku Nadžíba Rahmíová. "Víme, že rodiče jsou nenahraditelní, ale tvá odveta ti přinese relativní klid," uvedl jiný uživatel Muhammad Saláh.

Podle místních médií patří Ghór k nejméně rozvinutým západoafghánským provinciím a případy násilí na ženách jsou tam časté.

Tálibán v únoru podepsal s USA mírovou dohodu, mnozí jeho členové ale volají po svržení současné afghánské vlády a zrušení ústavy.