Podle člena provinční rady Násira Ahmada Faqiriho se v neděli ráno bojovalo o budovy policejního velitelství, velitelství tajné služby a o guvernérův palác. Tyto domy patří k nejdůležitějším objektům, které se podařilo bezpečnostním silám udržet při velkém útoku Tálibánu na Ghazní. Informuje o tom agentura DPA. 

"Obě strany utrpěly ztráty, ale přesné údaje dosud neznáme," uvedl Faqiri. 

Nové střety následovaly poté, co afghánská vláda oznámila, že se jí podařilo v boji proti povstalcům významně uspět. Afghánské ministerstvo vnitra v sobotu tvrdilo, že do konce dne vyčistí město od povstalců.

Útok v Afghánistánu.
Tálibán si zachovává po dvoudenních bojích v Ghazní silné postavení

Většinu Ghazní však v současnosti kontroluje Tálibán, sdělil DPA provinční senátor Mohammad Rahim Hasanyar. "Tálibán ostřeluje většinu vládních zařízení a bezpečnostních stanovišť. Ozbrojenci také podpálili stožáry mobilní komunikace," uvedl senátor. Vládní posily z afghánské metropole Kábulu se podle něj nedostaly dál než do Rawzy, města ležícího asi kilometr nebo dva severovýchodně od Ghazní. 

Veškeré telekomunikační služby byly kvůli střetům vypnuty a s představiteli města se nelze telefonicky spojit. Provoz přerušili také všichni místní provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání.

Tálibánští  ozbrojenci vtrhli do města v pátečních časných ranních hodinách z několika směrů. Ghazní se nachází na dálnici spojující dvě největší afghánská města, Kábul a Kandahár. Pokud by se povstalcům podařilo město ovládnout, znamenalo by to pro afghánskou vládu velkou prohru. 

Pietní ceremoniál za zesnulé vojáky na pražském ruzyňském letišti.
Čeští vojáci chtějí v Afghánistánu dopadnout strůjce útoku

Tálibán útočí na více částí provincie Ghazní už několik týdnů. Podle Faqiriho dobyl v sobotu v noci oblastní centra Khawja Omari a Ajristan, oba v provincii Ghazní. Při obsazování jednotlivých částí provincie využívá podle senátora toho, že se afghánské bezpečnostní síly musí soustředit na obranu města.