K neobvyklému výjevu došlo na pláži Playa de los Alemanes nedaleko městečka Zahara de los Atunes, které se nachází poblíž Cádizu. Plavidlo překonalo Gibraltarský průliv. Podle jednoho z turistů se migranti vytratili ještě před příjezdem policie. Jejich "vylodění" ale mezitím stihl jiný turista natočit. 

Zdroj: Youtube

Většina afrických migrantů se snaží dostat do Evropy takzvanou libyjskou trasou, přičemž doufají v to, že je z moře vyzvednou lodě neziskových organizací, které je dopraví v bezpečí do Itálie. Libyjské námořnctvo vydalo těmto lodím ve čtvrtek varování, aby se držely dál od libyjského pobřeží. Libyjská pobřežní stráž současně obvinila neziskové organizace ze zištného napomáhání nelegálnímu obchodu s lidmi.

Do Španělska pak míří ti migranti, kteří volí cestu přes Maroko. Ti se většinou snaží proniknout do španělských enkláv na severoafrickém pobřeží, jimiž jsou města Mellila a Ceuta. Podle španělských úřadů se ve čtvrtek pokusilo dostat do Ceuty 700 lidí, všichni ale bezúspěšně.

Podle agentury AFP, která citovala údaje Mezinárodní organizace pro migraci, se v letošním roce dostalo do Evropy víc než 111 tisíc migrantů, z toho naprostá většina do Itálie. Při pokusu o překonání moře letos zahynulo přes 2300 běženců.