K incidentu došlo během sobotní noci v denverském nočním podniku Mile High Spirits and Distillery, informovala televize CBS. Podle jedné z návštěvnic večírku předváděli někteří lidé uprostřed parketu taneční kousky, přičemž je obklopoval kruh přihlížejících diváků.

Ilustrační snímek
Učitel krmil želvu živým štěnětem. Hrozí mu půl roku vězení

Jednomu z tančících mužů při přemetu vzad vypadla z pouzdra služební pistole, která tak skončila na tanečním parketu. Muž se pro ni okamžitě sehnul, zbraň však vystřelila a zranila jednoho z hostů.

Zdroj: Youtube

 „Oběť střelby byla převezena do denverské nemocnice. Lékaři se shodují na tom, že mužova prognóza je dobrá, protože neutrpěl vážné zranění,“ uvedla ve svém prohlášení denverská policie.

Tančícího agenta nejprve zadržela místní policie. Když ale vyšla najevo jeho identita, převzala si jej FBI. Ta ve svém prohlášení potvrdila, že celá záležitost je předmětem vyšetřování, podrobnosti však odmítla sdělit.

 „Zatím nebylo rozhodnuto o tom, zda muže obviníme z trestného činu,“ řekl médiím denverský prokurátor.  Rozhodující roli patrně bude hrát to, zda agent před incidentem pil. Podle zpravodajského webu CBS Denver vyšetřovatelé nyní čekají na výsledek krevní zkoušky.

Guatemalská sopka Fuego začala opět chrlit lávu.
Po erupcích guatemalské sopky již zemřelo 62 lidí, další tři stovky jsou zraněny