Vybrané části ze sedmi samostatných výslechů teroristů z Hamásu ukazují videa IDF a izraelské a bezpečností služby Šin Bet. Na záběrech lze vidět, jak jednotliví členové organizace podrobně popisují své aktivity z rána 7. října. Každý z ozbrojenců podílejících se na ničení a vraždění při útoku na Izrael měl jiné zkušenosti, které se však shodovaly v hrůznosti.

Jedna z rukojmích, které ozbrojenci z palestinského hnutí Hamás propustili na svobodu.
Únos provázelo násilí. Pak se mnou Hamás zacházel dobře, říká propuštěná rukojmí

Všichni členové teroristického hnutí dostali výslovné instrukce zabíjet a unášet civilisty včetně starších lidí spolu se ženami a dětmi.

Vraždění bylo příkazem

Dle výpovědí bylo plánem útočníků z hnutí Hamás obsadit izraelská města, na která zaútočili, a udržet v nich pozice do doby, než dokončí zabíjení a únosy tamních obyvatel. „Měli jsme jít od domu k domu, házet do nich granáty a zabíjet všechny. Velitelé nám nařídili, abychom jim usekli hlavy nebo nohy,“ řekl jeden z mužů dopadený při útoku na kibuc Alumim.

Deník Times of Israel s odkazem na informace IDF napsal, že zde ozbrojenci zabili šestnáct zahraničních pracovníků z Thajska a Nepálu, a osm dalších unesli do Gazy.

Další terorista popsal krvelačné řádění během tragického rána. „Na podlaze ležela žena. Vystřelil jsem do ní, ale můj velitel na mě zakřičel, že plýtvám náboji na mrtvole,“ řekl. Dále vypověděl, že vědomě nerozlišovali mezi civilisty a vojáky.

„Když jsme skončili se zabíjením, zapálili jsme dva domy,“ vypověděl další z teroristů.

Matka unesené dívky Mii Schemové, Keren, na tiskové konferenci po zveřejnění videa s mladou Izraelkou
Vraťte mě k rodině, prosí dívka. Hamás začal zveřejňovat videa s rukojmími

Čtvrtý muž pak popsal, jak vtrhli do obydlených domů. „Uvnitř jsme slyšeli hlasy. Muž ve spodním prádle ležel na podlaze vedle dveří – nevím, jestli byl mrtvý, ale vedle něj byla krev. Pak vyšla žena, chlapec a dívka. Poté jsme šli do dalšího domu, odkud jsme vyvedli starou ženu,“ řekl. Přiznal, že tyto lidi použili jako živé štíty.

Bohatá odměna za rukojmí

Jeden z teroristů uvedl, že únosy civilistů byly plánované. Zároveň za ně mohli získat odměnu. „Instrukce zněly unášet ženy a děti. Slíbili nám, že kdo přivede rukojmí do Gazy, dostane deset tisíc dolarů a byt,“ sdělil.

Zdroj: Youtube

Jiný útočník, který byl v Beeri, řekl vyšetřovatelům, že viděl na motorkách odvážet seniory. „Odvezli je do Gazy,“ pověděl. „V jednom domě jsme zastřelili muže, zůstala tam ale náctiletá dívka. Udělali jsme si s ní selfie, a pak ji chtěli zabít, ale jiní řekli, ať ji zajmeme,“ dodal.

Teroristé pak popsali i řadu dalších hrůzných aktivit, včetně použití kouře k vytlačení civilistů z jejich úkrytu a následné vraždě celé rodiny i zastřelení několika domácích zvířat.

Truchlící lidé v Izraeli po útoku hnutí Hamás. Ilustrační snímek
Unesení důchodci i děti. Na veřejnost se dostávají příběhy lidí zajatých Hamásem

Na konci videa byl každý z agentů Hamásu dotázán, zda zabíjení nevinných je podle islámu přípustné. Všichni odpověděli stejně: není. Jeden z mužů uvedl, že se cítí být oklamán veliteli hnutí. „Nechali nás tu, zatímco si žijí v Kataru a Turecku,“ řekl.