Při leteckém bombardování ve městě Abs v severním Jemenu byla v polovině srpna zasažena nemocnice provozovaná Lékaři bez hranic (MSF). O život přišlo 19 lidí, včetně pracovníka organizace, a přes deset osob utrpělo zranění.

Podle AI byla při útoku použita americká letecká bomba Paveway. Zjistili to nezávislí experti, kteří posuzovali okolnosti útoku a fotografie z místa neštěstí. „Je ostudné, že státy stále zásobují koalici vedenou Saúdskou Arábií zbraněmi, včetně naváděných leteckých bomb a bojových letadel," uvedl Philip Luther z Amnesty International. Podle něj existují „jasné důkazy, že tyto zbraně jsou používány k útokům na nemocnice a další civilní objekty a při dalších závažných činech, které jsou porušením mezinárodního humanitárního práva".

V Jemenu proti sobě stojí od roku 2014 šíitští povstalci a jednotky prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Saúdská Arábie bojuje na straně Hádího a podařilo se jí získat část území obsazeného šíity, avšak Saná je stále v rukou povstalců. V dubnu začaly v Kuvajtu mírové rozhovory, které ale skončily v červenci neúspěchem. Válka si vyžádala již přes 6600 obětí, většinou civilistů. O střechu nad hlavou přišly od loňského března nejméně tři miliony lidí.