Alžír - Alžírskou metropolí dnes otřáslo několik explozí. Jedna z bomb vybuchla v centru města u sídla vlády a premiéra. Nejméně sedmnáct osob bylo zabito, dalších 80 zraněno.

Další bomba byla odpálena před policejní stanicí nedaleko mezinárodního letiště v Alžíru.

Při sebevražedném útoku před úřadem premiéra Abdala Azíze Belchádema, který na místě nebyl, zahynulo nejméně devět lidí, při druhém výbuchu o jednoho méně.

Premiér útok okamžitě odsoudil: "Příčina výbuchu není známa, pro nás je důležité nejprve přepravit všechny zraněné do nemocnice. Pak budeme vyšetřovat tento kriminální čin," uvedl premiér.

Do centra hned vyrazily ambulance, policie uzavřela oblast před budovou vlády, které se nachází poblíž sídla premiéra. Výbuchy podle světových agentur otřásly okny budov v okruhu jednoho kilometru od výbuchu a byly slyšet několik kilometrů daleko.

"Lidé v panice vybíhají na ulice a snaží se zjistit, co se stalo," uvedla televize Al-Džazíra. Druhá bomba explodovala nedaleko letiště.

Zatím není jasné, kdo za výbuchy stojí, přesto někteří komentátoři soudí, že podle způsobu provedení by mohlo jít o organizaci Al-Káida.