Stačí, aby běžný Iránec od příštího týdne vytočil číslo 111 na svém telefonu a dovolá se přímo do prezidentovy kanceláře, kde může asistentům vylíčit své "problémy, stížnosti či návrhy."

Zatímco Ahmadínežád pokračuje v ignorování názorů íránské elity, která jej kritizuje za jeho ekonomické reformy a populistické sliby, nová telefonní linka má vylepšit prezidentovu imagehlavně mezi běžnými voliči.

Odpůrci prezidenta kritizují prohlubující se ekonomickou krizi, zvyšující se inflaci, růst nezaměstnanosti a špatný přídělový systém pohonných hmot.

Blogger "Ahmi"

Zřízení telefonní linky není prvním prezidentovým krokem, jak si zvýšit popularitu. Ahmadínežád má také zavedený blog, překládaný do Angličtiny, Arabštiny a Francouzštiny.

Blog naleznete ZDE:

Prezident už také dříve vyzval, aby mu lidé posílali dopisy. Podle jeho kanceláře však byla téměř polovina z více než 7 milionu dopisůžádostí o zaslání peněžního příspěvku adresátovi.

Další část dopisovatelůprosila o práci, nebo si stěžovala na kvalitu bydlení či lékařské péče. Prezidentův tým odpověděl na zhruba polovinu dopisů. Podle kritiků to ani s telefonickou linkou nebude jiné.

Podle Hasema Gharghiho, jenž bude velet "komandu" telefonních asistentů a kterého citovaldeník New York Times,bude na lince možnénechávat i anonymní vzkazy.

Zda bude linka přístupnátaké ze zahraničí, není známo, pravděpodobně však ne.