Slavná modelka hledá své nástupkyně v Africe

Na tiskové konferenci v Keni oznámila, že v tomto oboru vládne rasismus a pro dívky tmavé pleti je mnohem složitější prosadit se než pro bělošky. A nejen to. Podle sedmatřicetileté Britky je černoškám záměrně bráněno objevovat se na titulních stranách modních časopisů. Jako příklad uvedla populární Vogue.

"Černé modelky jsou modelingovými agenturami systematicky vytlačovány na okraj," řekla novinářůmna pobřeží Indického oceánu v hotelu, který patří jejímu příteli a šéfovi stáje Renault ve Formuli 1 Flaviu Briatoremu.

S nápravou se začne v Keni

"Můžete se v současnosti probírat stovkami a stovkami časopisů a neuvidíte v nich ani jednu černou dívku," dodala. Campbellová, která sama byla na titulní straně Vogue poprvé už v sedmácti v roce 1987 a naposledy před pěti lety, chceosobně zjednat nápravu.

V Keni si založí vlastní agenturu. Tabude po celé Africe hledat adeptky, které by mohly v modelingu prorazit.

"Čokoládová vojačka"

Z rasismu byla před několika lety obviněna agentura Elite Models Management, která zastupovala i Campbellovou a další slavné modelky. Stanice BBC tajně natočila některé představitele firmy, jak hovoří o "negrech" a o tom, ženemají rádi černošky.

Campbellová obvinila z rasismu i britská média. Konkrétně deník Daily Mirror, který ji před pěti lety označil za "čokoládovou vojačku."Modelka tehdy list žalovala za to, že zveřejnil informaci oléčbě její drogové závislosti.