Gangy amputující dětem končetiny se šíří do mnoha zemí

Muž na něm v místnosti amputuje dvěma chlapcům ve věku kolem sedmi let ruku a nohu. Při plném vědomí, je vidět krev a slyšet křik hochů. Informaci onahrávce jako první zveřejnil saúdskoarabský deník Al-Watan, pak se o věc začala zajímat policie. I do Saúdské Arábie tak dorazila z Indie a Pákistánu praxe gangů, které zohavují děti, a pak je posílají žebrat v naději, že bez končetin vyžebrají více. Takto znetvořených mladých žebráků přibývá i v Saúdské Arábii, kde žijí a pracují milióny Indů a Pákistánců.

Prohlídka, která skončí amputací

Zločinci obvykle postupují následovně: dítě unesou nebo ho pod nějakou záminkou přemluví, aby pro ně pracovalo. Pak ho dostanou k doktorovi, ať už násilím nebo s tvrzením, že jde o zdravotní prohlídku.

Lékař pak provede amputaci ruky či nohy a dítě nemá na výběr. Musí žebrat na ulici pro své "zaměstnavatele". Často jsou malí žebráci záměrně drženi v závislosti na drogách.

Aktivisté a organizace bojující proti takovému zneužívání dětí obviňují indické i pákistánské úřady, že se problémem příliš nezabývají aspíše ho zametají pod koberec. Díky tomu se tato praxe šíří dál. Malí žebráci násilně připravení o končetiny jsou k viděnív ulicích nejen na Blízkém východě, ale například i v Malajsii.

Pod vlivem drog

"Podle policie někteří malí žebráci v SaúdskéArábii ani pořádně nevědí, kde seoctli. Ráno je auto odveze na místo, kde žebrají, večer je odveze spát," napsal s odvoláním na saúdskoarabskou policii deník Al-Watan.

Indická televize vloni v investigativní reportáži odhalila v Dillí několik lékařů, kteří žebrákůmna objednávku mafiánů amputovali ruceči nohy. Za zákrok si účtovali mezi deseti až čtyřiceti tisíci rupií (od pěti do dvaceti tísic korun).

Mumbai - metropole žebroty

V Dillí je podle odhadů na dvancát tisíc žebráků, kteří nemají alespoň jednu nohu či ruku. Samozřejmě že ne všichni měli končetiny amputované záměrně. Městem s nejvíce žebráky je Mumbai. Na ulicích jich podle odhadů přežívá 300 tisíc.