První z nich odlétá již dnes před polednem z římského letiště do francouzských Lurd.

Během prvního roku hodláVatikán svými aerolinkami převézt na 150 tisíc pasažérů.

Lety zamíří z Říma do tradičních katolických destinací vEvropě. Kromě Francie je tak na seznamu především Polsko, Španělsko a překvapivě i Blízký východ. Teprve později přijdou na řadu vzdálenější země, hlavně ty v Latinské Americe.

Představitelé Svatéhostolce podepsali pětiletý kontrakt s místní cestovní kanceláří, která organizuje cestovní plány římské diecéze.

Dva letouny společnosti Mistral Air, které jsou normálně využíván italskými poštamik převozu balíků a větších nákladů, již byly přemalovány do žlutobílých vatikánských barev a vnitřek ozdoben svatými obrazy a nápisy "Hledáme tvou tvář, Bože."

Cestám poutníků ke svatým místům tak již nic nezabrání. Že by o letenky nebyl zájem, se Vatikán neobává. Nízkonákladové letecké společnosti jsou v Itálii velmi populární. Minulý rok se hlavně díky nim zvedl počet cestujících o celých dvacet procent.

Vatikán sám nemá žádné letiště ani letouny. Papežovu dopravu po Apeninském poloostrově zajišťujespeciálníhelikoptéra, kterou na cestáchprovází italské armádní letectvo.