Během prvních osmi měsícůletošního roku policiez vlámské části země - Flander - vybrala od neukázněných řidičů 100 milionů eur (více než 2,7 miliardy korun), což je o 60 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun) více než vloni.

Získané penízese investují do projektů, které mají zajistit bezpečnější provoz na silnicích, informuje britský deník Telegraph. Jenže když dojdou naprojekty nápady, musí se hledat jiné způsoby, jak peníze utratit.

Policejní oddíl v Bruggách tak například za získané peníze nakoupil 6.000 výherních losů. Ty bude rozdávat řidičům, kteřípoctivě dodržují dopravní předpisy.

Jiná policejní skupina zase peníze investujedo nákupu plyšových hraček pro děti, které se zranípři autonehodách.

Další policejní stanice pak koupídeset motocyklů.A to přesto, že ani jeden z jejíchpolicistů nemá kvalifikaci k tomu, aby na takovém stroji jezdil. Motocykly proto budou - alespoň po nějakou dobu- nepoužitelné.

Mluvčí vlámské dopravní policie říká, že více peněz do policejní pokladny přišlo kvůli modernějšímu vybavení, jako jsou například radary.

"Je to zvláštní mít tolik peněz a zárověň muset přiznat, že jsme vyčerpali cesty, jakjeutratit," uvedlpro deník Telegraph.