"Včasné varování studentů a zaměstnanců by znamenalo velký rozdíl. Čím dřív by přišlo, tím by byly šance na záchranu větší," píše se v dokumentu.

Mezi útoky poslal balíček do televize

Čo začal střílet brzy ráno na kolejích. Dva lidé přitom zemřeli. Po dvou hodinách ve vraždění pokračoval v jedné ze školních budov. Tam zastřelil 30 lidí a poté spáchal sebevraždu.

ČTĚTE VÍCE: Masakr na škole v USA provázejí spekulace

Mezi oběma útoky stihnul poslat do televize NBC balíček s videonahrávkami a fotografiemi. Na záznamu se přiznal k nenávisti vůči bohatým a jejich hedonismu. Na fotografiích pak pózoval se zbraní namířenou do objektivu.

"Měli jste stovky miliard příležitostí a způsobů, jak dnešku zabránit," vzkazoval, "ale rozhodli jste se prolít mou krev. Zahnali jste mě do kouta a dali mi jedinou možnost. Teď máte na rukou krev, která se nikdy nesmyje," znělo z nahrávky studenta, který se na začátku devadesátých let přistěhoval do USA s rodiči z Jižní Koreje

Poradci mu nepomohli

Čo se už na střední školeprojevoval svou duševní nerovnováhou. Záznamy ale na univerzitu nedorazily. Podle komise pochybilo také univerzitní poradenské centrum. Čo tam přišel na léčení poté, co se u něj projevilo"nezvyklé chování a sebevražedné sklony." Poradci mu ale neposkytli adekvátní pomoc.